Šestí díl motokrosového mistrovství ČR ovládli Michek a Smitka

Petrovice

Martin Michek a Petr Smitka ovládli šestý závod mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu, který se v neděli konal v Petrovicích na Karvinsku. Michek vyhrál kategorii MX3, Smitka byl nejlepší v MX2.

Martin Michek na trati.

Michek v Petrovicích získal stejně jako Francouz Florent Richier do průběžného pořadí 47 bodů za první a druhé místo a upevnil si vedení v šampionátu. Druhý Petr Bartoš získal o sedm bodů méně.

Smitka ovládl oba bodované finálové závody, v čele MMČR je ale Marek Sukup, jenž první jízdu nedokončil a v druhé dojel druhý. Sukup přesto zvýšil vedení v seriálu, druhý Milan Špičák totiž v Petrovicích získal ještě o dva body méně.

Šampionát pokračuje dalším závodem 16. září v Kramolíně.