Rubriky:

Motocykly

Abraham: Čas i umístění beru. A ten pád? Tlačil jsem moc na pilu

25. srpna 2012 17:17 - Brno

Lepší kvalifikační výsledek letos Karel Abraham v MS silničních motocyklů nezajel. Nejen s devátou příčkou na roštu byl spokojen, ale také s tím, že dokázal svůj čas stlačit pod hranici jedné minuty a 58 sekund, což ho v Brně vyneslo do lepší poloviny jezdců MotoGP.

 

Václav Šálek, ČTK

Vypadáte, že rozpačité pocity z pátečního tréninku jsou pryč?
S časem jsem naprosto spokojený. Chtěl jsem jet v sobotu pod 1:58 a to se povedlo, i když jen jednou. Beru i umístění, třetí řada na startu představuje naději pro solidní bodový zisk.

Náladu vám nepokazil ani pád těsně před koncem kvalifikace?
Přišel krátce po tom, co jsem zajel to své nejrychlejší kolo. Zrovna jsem se chytil Rossiho a chtěl ještě víc čas stlačit, jenže možná jsem tlačil až moc na pilu a skončil na zemi. Spadlo tady víc lidí, víc už to řešit nebudu.

Jak dopadla při té nehodě motorka?
Trochu poškozená je, ale mechanici už na ní dělají. S motorem by nic závažného nemělo být, takže snad půjde jen o výměnu některých dílů a nastavení, které se povedlo v sobotu vychytat, bychom měli v pohodě znovu trefit. Měl jsem z motorky i dobrý pocit, na to já hodně hraju, tak mi to snad vydrží i pro neděli.

Budete ještě něco s motocyklem zkoušet?
Možná uděláme maličkosti. Celou dobu jeli měkké gumy a zejména zadní odcházela, takže uvidíme, jestli se třeba pro závod nenasadí tvrdší směs.

Jaká bude vaše závodní strategie?
Letos jsem si už ověřil, že dokážu jet i v závodě, co předvádím v kvalifikaci. Mám i lepší pocit ze startovního manévru než jsem měl loni. Rád bych se tedy udržel Bautisty, který dojel v kvalifikaci přede mnou. Potom se uvidí. Udělám všechno pro první desítku, ale zbytečně riskovat nebudu, to ne.

Pokusíte se tedy dokázat, že Velká cena v Brně pro vás už není zakletým závodem?
Na Masarykově okruhu se mi nikdy moc nedařilo, ale teď nechci řešit minulost. Snažím se nemyslet na to, že tohle je domácí závod, že jsem v Brně.

Budete alespoň spát pod dojmem sobotního výsledku klidněji?
Před závodem klidně nespím nikdy, ale ten vnitřní pocit je určitě lepší než po úvodním tréninkovém dnu. Pokrok tam byl znát. Účet se ale bude dělat až v neděli odpoledne.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly