Rubriky:

Motocykly

Japonec Macušita se na závod Tourist Trophy přihlásil na poslední chvíli, na trati zemřel

28. května 2013 10:16 - Ballacrye

Motocyklový jezdec Jošinari Macušita nepřežil pád v pondělní kvalifikační jízdě při proslulé Tourist Trophy na ostrově Man. Třiačtyřicetiletý Japonec je v tomto století už 21. obětí nejstaršího závodu silničních motocyklů, od premiéry TT v roce 1907 zahynulo na trati kolem ostrova v Irském moři přes 230 závodníků.

 

IOMTT

O tragické nehodě informovali pořadatelé na webu závodu, příčiny jsou předmětem vyšetřování. Macušita se závodu pravidelně účastnil od roku 2009 v kategoriích superstock a superbike. Start v letošním ročníku mu byl potvrzen na poslední chvíli až v pondělí, jen několik hodin poté se zabil.

Tourist Trophy se jezdí na přírodní asfaltové trati dlouhé 60 km s nepřehlednými zatáčkami, obrubníky, ploty a ohradami. Průměrné rychlosti závodníků se pohybují nad hranicí 200 km/h. Letošní ročník začal v sobotu a potrvá do 7. června.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.