Rubriky:

Motocykly

Živě

Japonec Macušita se na závod Tourist Trophy přihlásil na poslední chvíli, na trati zemřel

28. května 2013 10:16 - Ballacrye

Motocyklový jezdec Jošinari Macušita nepřežil pád v pondělní kvalifikační jízdě při proslulé Tourist Trophy na ostrově Man. Třiačtyřicetiletý Japonec je v tomto století už 21. obětí nejstaršího závodu silničních motocyklů, od premiéry TT v roce 1907 zahynulo na trati kolem ostrova v Irském moři přes 230 závodníků.

 

IOMTT

O tragické nehodě informovali pořadatelé na webu závodu, příčiny jsou předmětem vyšetřování. Macušita se závodu pravidelně účastnil od roku 2009 v kategoriích superstock a superbike. Start v letošním ročníku mu byl potvrzen na poslední chvíli až v pondělí, jen několik hodin poté se zabil.

Tourist Trophy se jezdí na přírodní asfaltové trati dlouhé 60 km s nepřehlednými zatáčkami, obrubníky, ploty a ohradami. Průměrné rychlosti závodníků se pohybují nad hranicí 200 km/h. Letošní ročník začal v sobotu a potrvá do 7. června.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.