Hanika zajel v trénincích v Argentině pátý čas v Moto3

Termas de Rio Hondo

Nováček v motocyklovém šampionátu Moto3 Karel Hanika zajel pátý čas v pátečních trénincích na Velkou cenu Argentiny. Nestačil pouze na trio Španělů a nejrychlejšího muže dne Australana Jacka Millera. Vítěz obou dosavadních závodů a Hanikův kolega z týmu Red Bull KTM Ajo byl o 903 tisícin rychlejší než osmnáctiletý český talent.

Karel Hanika na archivním snímku

Zkušenější z obou Čechů v Moto3 Jakub Kornfeil se protentokrát musel spokojit s 13. časem a za Hanikou zaostal o více než půlsekundu.

Karel Abraham byl v královské MotoGP třináctý s třísekundovou ztrátou na mistra světa a lídra šampionátu Marca Marquéze ze Španělska.

Páteční jízdy na okruhu Termas de Río Hondo byly pro všechny jezdce seznamovací, protože jde o novou trať v seriálu MS. V Argentině se naposledy závodilo v roce 1999, kdy bylo dějištěm Buenos Aires.