Pešek zahájil kvalifikaci v Mugellu pátým místem

MUGELLO

Výbornými časy vstoupil český motocyklový reprezentant Lukáš Pešek do Velké ceny Itálie, která se v neděli uskuteční na okruhu v Mugellu. Devatenáctiletý jezdec dosáhl v prvním volném tréninku třídy do 125 ccm třetího času, v následné kvalifikaci byl pátý. Nejrychlejší byl vždy Fin Mika Kallio, vedoucí muž seriálu se strojem KTM.

Druhý český zástupce v nejslabší třídě Karel Abraham dosáhl v tréninku šestatřicátého času, v kvalifikaci byl čtyřicátý.

Ve třídě do 250 ccm se Jakub Smrž pohyboval na hranici první desítky pořadí. V tréninku ji pilot hondy uzavíral, v sobotní části kvalifikace bude útočit z dvanácté pozice. Radomil Rous si vybojoval prozatímní 26. místo na startu. Pole position bude v sobotu hájit Australan Casey Stoner s aprilií, aktuálně třetí muž průběžného pořadí a vítěz z Portugalska a Číny.

Trénink královské kubatury MotoGP vyšel nejlépe španělskému vicemistrovi světa Setemu Gibernauovi s hondou. Až třetí čas v součtu dvou tréninkových jízd zajel světový šampion a obhájce prvenství v Mugellu Valentino Rossi na yamaze. Předčil jej i krajan Max Biaggi. O pořadí na startu ale rozhodne až sobotní kvalifikační jízda.