Hanika zajel v trénincích na Velkou cenu Španělska sedmý čas

Jerez

Karel Hanika zajel sedmý čas v dnešních trénincích na motocyklovou Velkou cenu Španělska. Druhý český závodník v nejslabší třídě Moto3 Jakub Kornfeil se po dvou jízdách v Jerezu zařadil na třinácté místo, v královské kubatuře MotoGP byl Karel Abraham dvaadvacátý.

Karel Hanika, dvojnásobný mistr České republiky v závodech silničních motocyklů.

Hanika byl o 534 tisícin sekundy pomalejší než nejrychlejší muž dne Efrén Vázquez ze Španělska. Domácí pilot vyhrál první trénink, v tom druhém byl mezi 34 jezdci jedničkou Francouz Fabio Quartararo. Kornfeil se jako poslední dostal pod hranici sekundového odstupu za lídrem Vázquezem (-0,913).

Tréninkům MotoGP kralovali Španělé, kteří se seřadili na prvním až třetím místě v pořadí Jorge Lorenzo, Aleix Espargaró a obhájce titulu mistra světa Marc Márquez. Vedoucí muž šampionátu Ital Valentino Rossi obsadil deváté místo.

Velká cena Španělska, závod MS silničních motocyklů v Jerezu - tréninky (kombinované časy po dvou jízdách):