Nepodařená kvalifikace! Hanika i Kornfeil až ve druhé desítce

Indianapolis

Nepovedenou kvalifikaci na Velkou cenu USA zažili čeští motocykloví jezdci Karel Hanika a Jakub Kornfeil v kategorii Moto3. V americkém Indianapolis skončili až ve druhé desítce. Devatenáctiletý Hanika obsadil třinácté místo a nenavázal tak na dva předchozí podniky v Nizozemsku a Německu, kde shodně startoval do závodů ze třetí příčky. Dvaadvacetiletý Kornfeil zajel šestnáctý nejrychlejší čas. Pole position si vyjel Brit Kent.

Český motocyklový jezdec Karel Hanika během kvalifikace na Velkou cenu USA.

Hanika měl v sobotu v posledním volném tréninku pád, při kterém poničil motocykl a v kvalifikaci pak na nejlepší v čele s britským lídrem šampionátu Dannym Kentem nestačil. Třináctý čas ho poslal do páté řady. Kornfeil, který zajel 16. čas, bude na roštu za ním v šesté řadě.

V ostatních kategoriích dominovali španělští jezdci. V Moto2 opanoval kvalifikaci Álex Rins, následován krajanem Esteve Rabatem. V královské MotoGP Španělé dokonce ovládli pomyslné stupně vítězů. Nejrychlejším časem se prezentoval loňský mistr světa Marc Márquez. Druhý dojel Dani Pedrosa, třetí Jorge Lorenzo.

Závod kategorie Moto3 odstartuje v USA v 17:00 SELČ.

Velká cena Indianapolis, závod mistrovství světa silničních motocyklů v USA - kvalifikace:
Moto3: 1. Kent (Brit./Honda) 1:40,703, 2. Oliveira (Portug./KTM) -0,088, 3. Khairuddin (Malaj./KTM) -0,108, ...13. Hanika -0,607, 16. Kornfeil (oba ČR/KTM) -0,771.
Moto2: 1. Rins 1:36,549, 2. Rabat (oba Šp./Kalex) -0,0137, 3. Kallio (Fin./Kalex) -0,316.
MotoGP: 1. M. Márquez 1:31,884, 2. Pedrosa (oba Šp./Honda) -0,171, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,302.