Rubriky:

Motocykly

Musím přinést statisíce, abych dál jezdil, říká Kornfeil před GP Brna

13. srpna 2015 14:26 - Brno

V Brně zajel Jakub Kornfeil nejlepší umístění kariéry, když tam před pěti roky skončil pátý. Také v tomto roce se k nedělnímu domácímu závodu Moto3 upíná s nadějí, i když sezóna mu přináší zatím spíš jen zklamání. „Vůbec nejsem tam, kde bych chtěl být,“ lituje.

 

Team Racing SIC M7 Drive, ČTK

„Když už bylo pár světlých momentů, neměl jsem štěstí. Vpředu mě pokaždé někdo shodil, tohle nemám šanci moc ovlivnit. Spíš přemýšlím o svém stylu, co všechno ještě zlepšit," říká aktuálně 19. jezdec šampionátu, jenž se mezi elitní desítku prosadil letos pouze jednou.

Před Brnem vždy otevřeně mluvil o útoku na vysněné pódium, teď je ale pod dojmem negativních zkušeností opatrnější. „Přál bych si co nejdéle udržet s vedoucí skupinou a nezáleží na tom, kolik v ní bude lidí, vždyť loni se nás patnáct v cíli vešlo do dvou vteřin. Chci prostě jet tak, aby mě celý závod zabíraly kamery. To pak vyhecuje k podpoře i diváky a je fantastické, když lidé na tribunách stojí a ženou vás dopředu," tvrdí 22letý Kornfeil.

Zvýšený zájem o svou osobu se snaží pokaždé užít. „Nevyvádí mě to z pohody. V Brně potkávám lidi, z nichž mnohé celý rok nevidím. Byla by obrovská škoda, kdyby se tu mělo jet letos naposledy, i když sám vlastně ani nevím, jestli je v něčích silách brněnský závod udržet," uvažuje.

O tom, jestli se Kornfeilovi podaří v nedělním závodě čeřit vodu, už hodně napoví sobotní kvalifikace určující postavení na startu. „Alfa a omega všeho bude, abych začínal nejhůř z páté řady. Při vyrovnanosti nějakých dvaceti jezdců tam rozhodují setinky. Nemám ale absolutně štěstí na to, abych se za někým vyvezl a trefil aspoň jedno mimořádně dobré kolo."

Statisíce korun na další sezónu

Složité bude při očekávaných extrémních teplotách nastavení motocyklu. „Venku má být až 38 stupňů, dráha bude mít tak pětapadesát a dá se čekat, že bude hodně klouzat. Musíme všechno nachystat tak, aby technika i lidi vydrželi úmorné vedro," tvrdí Kornfeil, jenž zřejmě i příští rok zůstane v malajsijské stáji Drive. „Mají mě tam rádi a chtějí mě dál. O spokojenosti sice nemůžu mluvit, ale všichni vědí, že motorka nejede tak, jak bychom si představovali, a kluci mechanici se na ní teprve učí."

Předpokladem udržení si místa v týmu je ale sponzorský příspěvek. „Abych se mohl bavit tím, co mám strašně rád, musím přinést statisíce korun," nechce být Kornfeil konkrétní. Je tedy nejen závodníkem, ale i podnikatelem. „Vždycky přijdu s nějakým nápadem a otec ho zrealizuje. Teď se zaměřujeme především na prodej tuňáků na různé způsoby," prozrazuje.

Letní pauzu v motocyklovém šampionátu si Kornfeil zpestřil triumfem ve světové sérii JetSurfu. „Je to nový extrémní sport na vodě, laicky řečeno závodí se na prknech s motorem. Prvenství si cením, ale je to pořád hlavně relax a zábava s kamarády," tvrdí.

Čestmír Folk, Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly