Kornfeil v Jerezu nejprve vyhrál trénink na mokru, pak byl osmý

Jerez

Jakub Kornfeil zahájil přípravu na motocyklovou Velkou cenu Španělska nejrychlejším časem v úvodním tréninku Moto3, který se jel na mokré silnici. V odpoledních jízdách na suchu pak v Jerezu skončil osmý. Karel Abraham v královské MotoGP do mokra nevyjel a v druhém tréninku dosáhl mezi 23 jezdci 21. času.

Karel Abraham na tréninku ve Španělsku zajel až 21. čas (ilustrační foto)

Kornfeil bude ve čtvrtém závodě sezóny usilovat o první body v sezóně a víkend zahájil nadějně, byť někteří konkurenti včetně lídra pořadí mistrovství světa Joana Mira ze Španělska trénink kvůli špatným podmínkám vynechali. Úvodní jízdy Kornfeil vyhrál o 309 tisícin před Italem Tonym Arbolinem.

Na osychající trati se jezdilo zhruba o deset sekund rychleji a Kornfeil časem 1:51,033 nestačil na sedm soupeřů. Za nejrychlejším Mirem zaostal o sekundu a 469 tisícin. V závodě zatím v této sezóně skončil nejlépe osmnáctý.

V MotoGP tréninky ovládl domácí Dani Pedrosa, Abraham byl téměř o dvě a půl sekundy pomalejší.