Rubriky:

Ostatní

Čínský šampionát jde do finiše, Vršecký si jede pro třetí titul v řadě

2. listopadu 2018 18:02 - Praha

Poslední závodní víkend čínského truckového šampionátu má před sebou doposud neporažený David Vršecký, který se do města Qinhuangdao vydává s cílem přivést třetí pohár v řadě pro celkového vítěze šampionátu. S jeho týmovým kolegou Gong Binem útočí i na obhajobu prvenství v týmech.

Dvojnásobný mistr Evropy a Číny si především pochvaluje nový závodní speciál Buggyra Zero, se kterým letos na druhém konci světa závodí. „Musím zaklepat, auto funguje perfektně. Ladíme ještě nastavení motoru Wechai, ale technicky je to absolutně bez problémů," pochvaluje si Vršecký, který v Číně doposud nepoznal hořkost porážky.

„Samozřejmě, že vítěznou sérii vnímám a jsem rád, že se mi zde daří. Není to ale tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Technika a jezdci se v Číně zlepšují mílovými kroky," líčí Vršecký, jehož vítězná série trvá již přes dva a půl roku.

Nejrychlejší trucker planety se na poslední závod do Číny vydává s jasným cílem. „Nemá smysl si nic nalhávat. Nic jiného, než celkové prvenství by bylo po tak dobře rozjeté sezoně velké zklamání," říká Vršecký jasně.

Záda mu bude krýt jako v předchozích letošních závodech Gong Bin, kolega z týmu Zero Mileage. „Je na něm vidět, že se závod od závodu zlepšuje. Ve Wu-chanu jel dokonce část závodu na první pozici. Věřím, že se nám oběma poslední závod sezony povede a vyhrajeme jak v jednotlivcích, tak v týmech."

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní