Rubriky:

Ostatní

Enge nemůže letět, na operaci pojede 2000 km vozem

3. dubna 2007 18:35 - PRAHA

Zraněného automobilového závodníka Tomáše Engeho poveze za lékařským expertem do Indianapolisu speciální obytný vůz. Poté, co letecký transport znemožnila protržená plíce, vydá se Enge v doprovodu zdravotního personálu na cestu z Floridy dlouhou zhruba 2000 kilometrů v úterý. Informoval o tom závodníkův manažer Antonín Charouz na stránkách BPA sport marketing.

Enge měl těžkou nehodu o víkendu ve floridském St. Petersburgu při vytrvalostním závodě seriálu American Le Mans. Při nárazu do betonové bariéry si roztříštil loket, zlomil dvě žebra, protrhl plíci a narazil kotník. Operovat jej bude v Indianapolisu vyhlášený chirurg a ortoped Terry Trammell.

Na převozu třicetiletého Čecha se podíleli majitelé Engeho bývalého týmu Panther Racing Doug Boles a John Barnes. "Musím poděkovat americkým kamarádům za velkou pomoc. Letadlo bohužel nakonec nešlo využít, cesta autem je nyní jediná správná možnost," řekl Charouz.

Kdy se Enge vrátí k závodům, není jasné. Po příjezdu do Indianapolisu se podrobí dalším vyšetřením, Charouz ale věří, že do tří měsíců by se mohl znovu objevit na dráze. "Podle předběžného vyjádření doktora Trammella, který viděl rentgenové snímky i záznamy z CT vyšetření, je naděje, že by Tomáš mohl stihnout svých oblíbených 24 hodin Le Mans v půlce června," uvedl manažer.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní