Rubriky:

Ostatní

Uzdravený Enge může opět závodit

2. května 2007 19:12 - PRAHA

Automobilový jezdec Tomáš Enge, který se na konci března v závodu série American Le Mans v St. Petersburgu těžce zranil, by mohl již za dva týdny znovu závodit. Podle lékařů pokračuje léčba pilotova roztříštěného levého lokte nad očekávání dobře a Enge se prý může představit už 19. května na Utah Grand Prix.

 

BPA sport marketing

"Mám ohromnou radost. Lékaři ve středu zrentgenovali loket a řekli, že mi nic nebrání v návratu k závodění," uvedl jezdec týmu Petersen Motosport/White Lighting na svých internetových stránkách.

Podle původních předpokladů se měl Enge vrátit k závodění až v červenci. "Jakmile jsem novinku řekl vedení stáje, volali mi všichni členové týmu a říkali, jak se na mě těší," řekl třicetiletý závodník. "Nemůžu se dočkat a věřím, že brzy budu jezdit stejně rychle jako před havárií," dodal Enge, který tak nepřijde o svůj oblíbený červnový závod 24 hodin Le Mans, kde pojede v barvách továrního týmu Aston Martin Racing.

Enge odnesl březnovou havárii několika zlomenými žebry, lehce natrženou plící a frakturou lokte. Do nemocnice ve 2000 kilometrů vzdáleném Indianapolisu musel být kvůli zranění plíce z Floridy převezen speciálně upraveným obytným vozem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní