Rubriky:

Ostatní

Montoya vyhrál první závod série Nascar

25. června 2007 16:10 - SONOMA

Kolumbijský automobilový závodník Juan Pablo Montoya si v neděli připsal první vítězství v americké sérii Nascar. Závod na kalifornském okruhu Sonoma vyhrál doslova s posledními kapkami benzínu. Povedlo se mu to skoro rok poté, co se rozhodl opustit formuli 1 a zkusit štěstí za oceánem.

 

Profimedia

Jedenatřicetiletý Montoya na kalifornském okruhu zkusil odvážnou taktiku. Při poslední zastávce v boxech si nechal načerpat velmi málo benzínu, a když se dostal šest kol před koncem do vedení, raději jej zase přenechal jiným.

V závěsu se vezl až do posledního kola, kdy s lehkým autem své soupeře předjel. Cílem projel doslova s posledními kapkami benzínu, vzápětí se motor jeho dodge rozškytal.

"Je to asi můj největší úspěch v kariéře. Na formulích jsem býval často favoritem, ale tady to rozhodně neplatí," řekl kolumbijský závodník, jenž v letech 2001 až 2006 dokázal vyhrát sedm závodů formule 1. Za první výhru v okruhové sérii Nascar získal 310 tisíc dolarů (asi 6,6 miliónu korun).

Montoyovi se přitom v zámoří zatím příliš nedařilo, v první desítce se umístil jen třikrát. Jeho nedělní výhra byla průlomová i z historického hlediska: v sérii Nascar se totiž cizinec radoval z výhry naposledy v roce 1974, od té doby dominovali pouze Američané.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.