Rubriky:

Ostatní

Mosley chce zákaz skandálního videa na internetu ve Francii

18. dubna 2008 11:25 - PRAHA/PAŘÍŽ

Šéf Mezinárodní automobilové federace (FIA) Max Mosley pokračuje ve snaze zabránit šíření videonahrávky, na níž si užívá v nacistickém duchu s pěticí prostitutek. Po neúspěšném tažení proti videu ve Velké Británii požaduje šéf FIA stažení videonahrávky z francouzských internetových serverů.

 

internet

Mosleyho skandál zveřejnil britský bulvární list News of the World, který po sérii článků umístil na svůj web i videonahrávku. Snaha prezidenta FIA o právní obranu nevyšla, britský soud totiž požadavek na stažení zamítl. Mosley však popírá, by jeho jednání mělo souvislost s nacismem, a ostře vystupuje proti zásahu do soukromí.

Video zveřejněné na webu News of the World najdete zde.

Nyní šéf motoristického zahájil boj proti videonahrávce ve Francii, kde jsou přísnější zákony na ochranu osobnosti než v tradičně liberálnější Británii. Mosleyho právník Philippe Ouakrat bude u soudu vymáhat zablokování videa na francouzském internetu a navíc bude požadovat i odškodné ve výši 25 tisíc eur (zhruba 620 tisíc Kč).

Podle agentury Reuters začne soud v Paříži případ projednávat v pátek. Rozhodnutí by mělo padnout ještě v pátek nebo na začátku příštího týdne.

Mosley čelí po zveřejnění skandálu silnému tlaku, výzvy volající po jeho odstoupení z čela federace ale nehodlá vyslyšet. O jeho budoucnosti se bude jednat na mimořádné valné hromadě FIA na začátku června.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní