Vršecký vyhrál závod EP tahačů na Nürburgringu

NÜRBURGRING

Český jezdec David Vršecký vyhrál nedělní závod Evropského poháru tahačů na slavném německém okruhu Nürburgring. Díky třetímu triumfu v sezoně zvýšil jezdec stáje Buggyra svůj náskok v čele seriálu před Španělem Antoniem Albacetem na 16 bodů. Úřadující mistr Evropy a vítěz kvalifikace Markus Bösiger dojel po penalizaci pátý, celkově mu patří třetí příčka a na Vršeckého ztrácí 22 bodů.

Vršecký skončil v měřeném tréninku i v kvalifikaci druhý za stájovým kolegou Bösigerem. V pohárovém závodě se držel devět kol na druhém místě právě za švýcarským jezdcem, do čela se posunul poté, co rozhodčí poslali loňského mistra Evropy do boxové uličky.

"Mám z vítězství radost, v této chvíli ale převládají poněkud smíšené pocity. Prakticky nevím, co se stalo," řekl Vršecký spolupracovníkovi ČTK po dojezdu. Nad důvodem Bösigerovy penalizace - překročení maximální povolené rychlosti 70 km/h při letmém startu - jen kroutil hlavou. "Závodím od roku 1998, ale nic podobného jsem ještě nezažil," konstatoval.

Před závodem v Mostu na konci srpna se tak Vršecký stal po více než deseti letech prvním domácím jezdcem, který pojede na sever Čech v pozici vedoucího muže průběžného pořadí EP. "Vedu od začátku šampionátu, nejsem alibista a jezdím proto, abych vyhrával. Na silná prohlášení je ale hodně brzo," uvedl Vršecký ke svým ambicím na titul mistra Evropy.

Druhý z dvojice českých jezdců František Vojtíšek vybojoval s renaultem v kvalifikaci čtyři body, celkově je osmý. "Získal jsem na Nürburgringu celkem deset bodů, ve srovnání s Nogarem jsem si polepšil. Výkon motoru je ale nedostačující. Naštěstí se v Mostě pojede až za sedm týdnů," řekl Vojtíšek.

Výsledky nedělního závodu Evropského poháru:
Kvalifikace (9 kol): 1. Bösiger (Švýc./Buggyra) 17:19,510, 2. Vršecký (ČR/Buggyra) -1,599, 3. Hahn (Něm./MAN) -4,926, 4. Albacete (Šp./MAN) -7,150, 5. Belloc (Fr./MAN) -15,843, 6. Oliver (Brit./MAN) -21,889, 7. Vojtíšek (ČR/Renault) -26,615.
Pohárový závod (13 kol): 1. Vršecký 25:05,418, 2. Hahn -7,4, 3. Albacete -9,4, 4. Belloc -14,0, 5. Bösiger -37,0, 6. Allgäuer (Rak./MAN) -41,5, ...12. Vojtíšek -51,0.
Průběžné pořadí EP: 1. Vršecký 232, 2. Albacete 216, 3. Bösiger 210, 4. Hahn 167, 5. Belloc 140, 6. Oliver 91, ...8. Vojtíšek 69.
Týmy: 1. Buggyra 478, 2. MAN 367, 3. Renault 264, 4. Mercedes 127.