Rubriky:

Ostatní

KTM končí v mistrovství světa silničních motocyklů

6. října 2009 14:34 - VÍDEŇ

Výrobce strojů značky KTM se po této sezóně stáhne po sedmi letech z mistrovství světa v závodech silničních motocyklů. Vedení rakouské firmy dnes oznámilo, že i s ohledem na hospodářskou krizi změní strategii v oblasti silničářského motocyklového sportu a zaměří se na výchovu talentů a produkci motocyklů blížících se sériovým strojům. Uvedla to agentura APA.

Už v červnu značka KTM, jež letos slaví tituly například v MS v motokrosu (Marvin Musquin/MX2) či enduru (Jonny Aubert/E2), oznámila odchod z Rallye Dakar, které v posledních letech dominovala. Tam to ale vysvětlila změnami technických pravidel, ke kterým přikročili pořadatelé maratonské soutěže.

Do silničářského MS se KTM zapojila v roce 2003 a v jednu chvíli měla stroje ve všech třech mistrovských kubaturách. V MotoGP úspěchy neslavila a vloni opustila i čtvrtlitry. Ve třídě do 125 ccm ale tovární tým slavil celkem 22 vítězství a 46 umístění na stupních vítězů, v roce 2005 triumfoval v Poháru konstruktérů. Letos barvy týmu hájí Španěl Marc Marquez (celkově 8.) a Američan Cameron Beaubier (29.).

Rakouský výrobce naproti tomu například zachová vlastní sérii závodů Rookies Cup pro talentované jezdce, kterému letos vévodil šestnáctiletý Čech Jakub Kornfeil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní