Rubriky:

Ostatní

Nebýt problémů s brzdami, mohl jsem se v Misanu mlátit o bednu, mrzelo Lacka

25. května 2010 16:21 - MISANO

Cíl jezdit do pátého místa si Adam Lacko v úvodním podniku Evropského poháru tahačů splnil v závěrečném závodu, z italského Misana ale přesto odjížděl mírně nespokojený. Nebýt totiž problémů s brzdami, mohl svůj návrat do seriálu okořenit ještě lepším výsledkem. „Na tu hrůzu jsem za čtvrté místzo rád,“ vyprávěl pětadvacetiletý závodník před odjezdem od jadranského pobřeží.

 

TruckRace.at

Lackovy problémy začaly v neděli už při finální části kvalifikace, v níž nedokázal udržet šesté místo z úvodní části boje o startovní rošt. „Auto nechtělo jet, vůbec nevím proč,“ štvalo mladého jezdce. V pohárovém závodu přišly další potíže. „Došla voda a brzdy se v posledních čtyřech kolech ohřály až na devět set stupňů, což je o pět set stupňů víc, než obvyklá provozní hodnota. Podařilo se mi dojet na sedmém místě, ale bylo to jen tak tak, brzdění bylo téměř nemožné,“ líčil Lacko.

Mechanici proto měli v krátké pauze před závěrečným závodem hodně napilno. „Narychlo se vyměňovaly kotouče, destičky, kabeláž, čidla... Bylo málo času a nestihlo se to naštelovat dobře, některé brzdové komponenty byly bohužel roztavené. Takže jsem do další jízdy neměl auto úplně v pořádku,“ poznamenal Lacko.

Do posledního závodu ale vyrážel díky sedmému místu z první řady a v prvních zatáčkách se dokázal prosmýknout před Španěla Albaceteho a vedl. Bohužel ne dlouho. „Přední brzdy šly, ale na zadních bylo maximálně sto stupňů. Nedalo se jet, při brzdění před zatáčkou se blokovala zadní náprava a jelo to rovně,“ vyprávěl Lacko. Španělský závodník jej proto brzy předjel a nakonec nedokázal odolat ani tlaku Davida Vršeckého s Němcem Hahnem. „Albaceteho bych za zády určitě neudržel. Ale nebýt těch potíží s brzdami, mohl jsem se mlátit s Davidem a Hahnem o stupně vítězů. Na tu hrůzu jsem ale za čtvrté místo rád,“ podotkl závodník z Čeladné.

Jaké jsou vyhlídky Lackova týmu po úvodním srovnání sil s konkurencí? „Zatím jsme bez šance konkurovat nejrychlejším. Čeká nás ještě spousta práce, abychom se s nimi na trati srovnali. Máme problém přenést sílu motoru na asfalt. Asi to bude pneumatikami, ale ideální nastavení také ještě nemáme,“ dodal otevřeně český pilot.

pn (Misano), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní