Rubriky:

Ostatní

Albuquerque senzačně vyhrál motoristickou exhibici v Düsseldorfu

28. listopadu 2010 17:30 - DÜSSELDORF

Portugalský outsider Filipe Albuquerque zastínil všech patnáct hvězd a stal se senzačním vítězem motoristické exhibice Race of Champions, která se nově uskutečnila v Düsseldorfu. Sobotní tradiční soutěži družstev kralovala podle očekávání domácí dvojice mistrů světa ve formuli 1 Sebastian Vettel a Michael Schumacher, navíc vyhrála už počtvrté za sebou.

 

Frank Augstein, ČTK/AP

Letošní exhibice se po velkých stadionech v Pekingu, londýnském Wembley nebo pařížském St. Denis přesunula do fotbalové Esprit Areny a s nadšením v ní sledovalo umění šestnácti jezdců z různých disciplín třicet tisíc lidí.

O největší překvapení se postaral debutant Albuquerque, který na speciálně připravené trati pro cestovní, rallyeové vozy i bugginy vyřadil postupně všechny soupeře a ve finále zdolal i krále světové rallye Sébastiena Loeba.

Největší pozornost při dnešní soutěži jednotlivců vzbudilo čtvrtfinále mezi Vettelem a Schumacherem, které skončilo vítězně pro třiadvacetiletého čerstvého mistra světa F1. O kolo dál ale Vettel nestačil na Albuquerqueho a Portugalec, jezdící jen v sérii A1 Grand Prix a GP2, se v 25 letech dočkal cenné trofeje.

Nouze nebyla nejen o překvapení, ale ani o kolize. Už v sobotu při jedné z exhibicí převrátila na střechu své Audi Quatrro slavná rallyeová závodnice minulosti Michele Moutonová z Francie. Dnes se zase divákům zatajil dech ve chvíli, kdy Fin Heikki Kovalainen s poškozeným kolem v plné rychlosti proletěl bariérou a narazil do betonové zdi.

Pilot formule 1 a vítěz Race of Champions z roku 2004 byl chvíli v bezvědomí a pro jistotu skončil v nemocnici. Na místě spolujezdce si své prožila i jeho přítelkyně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní