Šampion Pech zahájil rallyeové mistrovství výhrou v Rakousku

FREISTADT

Obhájce titulu Václav Pech suverénně vyhrál zahajovací díl mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Na rakouských silnicích vybojoval prvenství v Jänner rallye s náskokem minuty a 44 sekund před německou posádkou Hermann Gassner, Karin Thannhäuserová.

Václav Pech za volantem vozu Mitsubishi Lancer EVO IX

Němci profitovali z odstoupení domácího favorita a loňského vítěze Raimunda Baumschlagera, kterému se dnes ráno na startu dvanáctého testu zlomila tyč řízení. Na stupně vítězů se přesto dostaly rakouské barvy zásluhou Franze Wittmanna. Osm nejrychlejších posádek startovalo s vozy Mitsubishi Lancer.

Těsně pod stupni se umístil druhý nejlepší český pilot Pavel Valoušek, který po páteční nehodě v posledním testu musel opustit průběžné druhé místo a do závěrečného dne nastoupil podle pravidla superrallye s pětiminutovou penalizací. Dnes byl nejrychlejší na pěti ze sedmi úseků a navíc i jemu pomohl výpadek dalšího z favoritů Josefa Semeráda. Ten havaroval v 16. z 18 erzet a vypadl ze čtvrté příčky. Nejrychlejším časem v poslední zkoušce pak Valoušek odsunul za sebe Václava Arazima.

Jänner rallye:
1. Pech, Uhel (ČR/Mitsubishi Lancer) 2:49:12,6, 2. Gassner, Thannhäuserová (Něm./Mitsubishi Lancer) -1:44,7, 3. Wittmann jun., Ettel (Rak./Mitsubishi Lancer) -3:18,4, 4. Valoušek, Hrůza (ČR/Mitsubishi Lancer) -5:03,2, 5. Arazim, Gál (ČR/Mitsubishi Lancer) -5:42,1, 6. Trojan, Řihák (ČR/Mitsubishi Lancer) -6:28,4.