Rubriky:

Rallye

V Norsku vedou Fordy, Loeb se propadl, Kopecký míří vzhůru

17. února 2007 12:31 - HAMAR

Norské rallye po dvou etapách dál vládnou Fordy. Po čtrnácti rychlostních zkouškách zůstává v čele týmová dvojka Fin Mikko Hirvonen s náskokem 19,3 sekundy před svým krajanem Marcusem Grönholmem. Výrazně se ve srovnání s prvním dnem zlepšil český jezdec Jan Kopecký a postoupil z 22. na 10. místo. Naopak mistr světa Sébastien Loeb se místo útoku ze třetí pozice propadl až na šestnáctou příčku.

 

Czech Rally Team

Francouz totiž ve dvanácté erzetě svůj Citroën zapíchl do sněhové bariéry a než ho s pomocí diváků vyprostil, uběhlo osm minut. Podobnou chybu pak udělal ještě jednou, a tak na vedoucí tandem ztrácí téměř osmnáct minut.

Pro Kopeckého začala sobotní etapa hodně smolně. Na úvodním měřeném úseku dlouhém 44 kilometrů ho zdržel vůz Brita Guye Wilkse, který zablokoval trať a český pilot s Fabií ztratil sedmnáct minut. Ale jury uznala, že za zdržení nemohl, a přidělila mu náhradní čas.

Kopecký pak ve všech dalších rychlostních zkouškách dojel v první desítce, v jedné byl dokonce pátý a celkově se vyšplhal už na desáté místo. Zbývající čtyři zkoušky se pojedou v neděli.

Výsledky po druhé etapě:
1. Hirvonen (Fin./Ford) 2:33:45,2 hod., 2. Grönholm (Fin./Ford) -19,3, 3. P. Solberg (Nor./Subaru) -3:48,3, 4. H. Solberg (Nor./Ford) -3:58,2, 5. Latvala (Fin./Ford) -5:16,9, 6. Stohl (Rak./Citroën) -6:11,1 ...10. Kopecký (ČR/Škoda) -9:43,1.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye