Loeb vyhrál potřetí za sebou Argentinskou rallye

CÓRDOBA

Francouzský pilot Sébastien Loeb na citroënu vyhrál třetí rok po sobě Argentinskou rallye a upevnil si průběžné vedení v šampionátu. Trojnásobný mistr světa získal na tratích v okolí Córdoby na druhého v pořadí Fina Marcuse Grönholma s fordem náskok 36,7 sekundy. Třetí byl Grönholmův týmový kolega a krajan Mikko Hirvonen již s více než dvouminutovým odstupem.

Stejné je také pořadí MS po šesti soutěžích. Jediný český zástupce v Jižní Americe Štěpán Vojtěch na voze mitsubishi byl klasifikován jako pětadvacátý se ztrátou rovných čtyřiceti minut. V kategorii PCWRC patřilo Vojtěchovi předposlední dvanácté místo.

Třiatřicetiletý Loeb si dojel pro 32. vítězství v kariéře a čtvrté v sezóně suverénním způsobem. Na šotolinových tratích sice nevyhrával erzety velkým rozdílem, ale sekundu po sekundě si budoval před dotírajícími fordy náskok, jenž ho dovedl k triumfu. Francouzský suverén posledních sezón zajel nejrychlejší časy v deseti z 16 rychlostních zkoušek.

Nedělní třetí etapa byla prodloužena o jednu erzetu oproti původnímu plánu, aby se stihly v Argentině odjet alespoň dvě třetiny původní trasy, což je nezbytná podmínka k udělování mistrovských bodů. Skluz nabrala Argentinská rallye hned v úvodu poté, co byla kvůli zmatkům při přesunu z Buenos Aires do Córdoby zrušena téměř celá úvodní etapa. Šampionát pokračuje za dva týdny na Sardinii.

Výsledky:
1. Loeb (Fr./Citroën) 2:52:04,5, 2. Grönholm -36,7, 3. Hirvonen -2:15,2, 4. Latvala (všichni Fin./Ford) -3:43,0, 5. H. Solberg (Nor./Ford) -4:10,1, 6. Sordo (Šp./Citroën) -4:23,6, 7. Atkinson (Austr./Subaru) -4:43,4, 8. Stohl (Rak./Citroën) -5:20,2, 9. Villagra (Arg./Mitsubishi) -16:49,9, 10. Arai (Jap./Subaru) -16:59,2, ...25. Š. Vojtěch (ČR/Mitsubishi) -40:00,0.