Rubriky:

Rallye

US Open

Živě

Zlínská Barum Rally má hvězdné obsazení

15. srpna 2007 08:22 - ZLÍN

Nejkvalitněji obsazenou automobilovou soutěží, jež se letos jede na českém území, je Barum Rally, kterou mohou čeští motorističtí diváci navštívit ve Zlíně a okolí, kde se ukáže 122 posádek ze 13 zemí. Akce se bude konat ve dnech od 24. do 26. srpna.

Už tradiční součást českého i evropského mistrovství nyní patří také do seriálu IRC pro nově vyvíjené dvoulitrové speciály. „Máme přihlášeno 122 posádek ze 13 zemí, mezi nimi česká esa i vynikající cizince. Taková konkurence tu léta nebyla a věřím, že se kolem trati během tří dnů objeví přes sto tisíc diváků,“ libuje si ředitel Miloslav Regner.

Za favority označuje lídra šampionátu IRC Itala Navarru, jeho krajana a ve Zlíně dvakrát vítězného Travagliu, Belgičana Loixe (všichni Fiat Punto), vedoucího muže ME Bulhara Iljeva (Mitsubishi Lancer), Maďara Tótha, Casiera z Belgie (oba Peugeot 207), Jean Josepha z Francie (Citroën C2) či Španěla Solu (Honda Civic).

Z domácí špičky myslí na přední příčky hlavně obhájce prvenství Kresta i další piloti Mitsubishi Pech, Arazim a Trojan. „Snad můžu za všechny české jezdce říci, že Barumka je pro nás vrchol sezóny, a těším se, že v nabité konkurenci poměříme síly s vozy stejné kategorie,“ tvrdí Vojtěch Štajf, který bude řídit subaru. Soutěž zahrnující celkem 15 rychlostních zkoušek začne příští pátek večerním testem v ulicích města.

Martin Kézr, Právo

Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.