Rubriky:

Rallye

Středoevropská rallye bude náhradou za zrušený Dakar

4. února 2008 22:08 - PAŘÍŽ

Náhradou za zrušený ročník Rallye Dakar bude start nového seriálu, jehož prvním dílem se stane už v dubnu závod vedoucí Maďarskem a Rumunskem. Oznámili to v pondělí pořadatelé pouštního dobrodružství ústy svého ředitele Etienna Lavigneho. Středoevropská rallye se uskuteční od 20. do 26. dubna na trase dlouhé zhruba 3000 kilometrů, která povede z maďarské metropole Budapešti přes rumunské Karpaty k Balatonu.

Se seriálem závodů s označením Dakar počítali pořadatelé až od roku 2009, letošní události, které vedly ke zrušení jubilejního ročníku pouštní rallye kvůli hrozbě teroristických útoků, její zavedení urychlily. V tomto roce by součástí měla být ještě na podzim soutěž v Portugalsku. V lednu 2009 má přijít na řadu nový Dakar, jehož dějištěm bude podle všeho Jižní Amerika, konkrétně Chile a Argentina. V budoucnu by seriál měly vedle "velkého" Dakaru tvořit ještě další tři rallye.

"Bylo nutné nabídnout účastníkům rallye opravdovou soutěž, aby zachránili své sponzory i svoji finanční situaci," uvedl Lavigne k projektu Středoevropské rallye.

Účastníci, kteří měli být na startu Rallye Dakar, se mohou nové série zúčastnit za redukovaný poplatek 300 eur, pro ostatní zájemce bude startovné činit od tří do sedmi tisíc eur.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye