Rubriky:

Rallye

Při nehodě doprovodného kamiónu zahynuli na Dakaru dva lidé

10. ledna 2009 11:49 - SANTIAGO

Při Rallye Dakar zemřeli v pátek v Chile dva lidé, tentokrát nicméně tragédie nesouvisela přímo se samotným závodem. K neštěstí došlo při havárii doprovodného kamiónu, který podle policie čelně narazil do jiného vozidla.

Nehoda se stala nedaleko Pejerreyesu nedaleko trasy pondělní deváté etapy vedoucí z La Sereny do Copiapa. Doprovodný kamión s argentinským řidičem, který vezl rezervní pneumatiky účastníků, nedal přednost menšímu vozidlu jedoucímu po hlavní silnici. Ve vraku vozu zemřeli dva Peruánci, řidič kamiónu byl zatčen.

Náročná soutěž už letos stála život francouzského motocyklového jezdce Pascala Terryho. Devětačtyřicetiletý dobrodruh zemřel hned po druhé etapě na zástavu srdce v důsledku otoku plic. Pohřešován byl od neděle, ale nalézt se ho podařilo až ve středu v těžko přístupném terénu.

Francouzská média potom obvinila organizátory z fatální chyby, protože podle dostupných informací Terry už v neděli vyslal nouzový signál, který zachytila pařížská centrála. Do dějiště rallye v Argentině ale byly potřebné informace údajně předány až s dvanáctihodinovým zpožděním a pátrací akce začala pozdě.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye