Rubriky:

Rallye

Loeb vede Norskou rallye o 15 sekund před Hirvonenem

14. února 2009 18:49 - HAMAR

Francouz Sébastien Loeb zvýšil ve druhé etapě Norské rallye náskok před druhým Mikkem Hirvonenem na 15 sekund. Úřadující světový šampión z Citroënu odolal útokům finského rivala s fordem, před kterým vedl po pátku jen o 2,6 sekundy, a v sobotu vyhrál pět z osmi rychlostních zkoušek. V neděli už jich zbývá odjet jen šest, nejlepší český pilot Martin Prokop v nich bude hájit patnácté místo a třetí v kategorii produkčních vozů.

"Byl to dnes s Mikkem velký souboj. Myslím, že jsme oba jeli na hranici možností. Jsem spokojený," uvedl Loeb, kterému se v poslední době na zasněžených cestách příliš nedařilo.

Třetí je další Fin Jari-Matti Latvala s fordem, jehož ztráta vzrostla i přes dvě dílčí prvenství na 43,2 sekundy. Na čtvrté místo ze sedmého se vyhoupl domácí pilot Henning Solberg v dalším fordu, ale jeho manko na lídra už činí bezmála tři minuty.

Norův mladší bratr Petter Solberg naopak po vítězství ve čtvrtečním prologu klesl až na šesté místo s téměř pětiminutovou ztrátou. Během dne kolísal výkon motoru v jeho soukromém citroënu. "Navíc se občas zasekl plynový pedál, takže to bylo někdy o fous," řekl exmistr světa.

Prokop se za volantem mitsubishi posunul o tři pozice v absolutním pořadí. Za švédským lídrem kategorie PWRC Patrikem Sandellem, který řídí Škodu Fabia S2000, ztrácí zhruba tři minuty, na druhé místo jednu.

Norská rallye - po 2. etapě
1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën C4) 2:22:11,1, 2. Hirvonen, Lehtinen -15,0, 3. Latvala, Anttila (všichni Fin./Ford Focus) -43,2, 4. H. Solberg, Menkerud (Nor./Dord Focus) -2:41,3, 5. Sordo, Martí (Šp./Citroën C4) -2:53,3, 6. P. Solberg, Mills (Nor., Brit./Citroën Xsara) -4:50,9, ...15. Prokop, Tománek (ČR/Mitsubishi Lancer) -16:13,2, 21. Tarabus, Trunkát (ČR/Fiat Grande Punto) -23:03,1, 32. M. Semerád, Ceplecha (ČR/Mitsubishi Lancer) -39:48,4.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye