Italskou rallye vede po prvním dnu loňský vítěz Sordo

9. října 2020 18:47 - Alghero

Italskou rallye vede po první etapě její loňský vítěz Dani Sordo ve voze Hyundai. Španělský pilot má po úvodních šesti rychlostních zkouškách na Sardinii náskok 17,4 sekundy před Finem Teemu Suninenem ve fordu a 35 sekund před Belgičanem Thierrym Neuvillem z týmu Hyundai.

 

Andrea Micková, Sport.cz

Sedmatřicetiletý Sordo letos absolvuje teprve druhou světovou rallye a první po koronavirové pauze. Do vedení se dostal v závěrečné čtvrté dopolední erzetě a ve dvou odpoledních zkouškách náskok ještě zvýšil.

Čtvrtý je šestinásobný mistr světa Sébastien Ogier, ale jen necelou sekundu za Neuvillem. Necelých šestnáct sekund za slavným Francouzem je pátý jeho týmový kolega z Toyoty a nečekaný lídr světového šampionátu Elfyn Evans z Británie.

Vítěz předchozí Turecké rallye vede MS před Ogierem o 18 bodů a o 27 před úřadujícím šampionem Ottem Tänakem. Estonec ve voze Hyundai dnes ztratil hodně času a je osmý téměř dvě minuty za Sordem.

Český jezdec Martin Prokop, jenž se v posledních letech věnuje dálkovým rallye, je při svém čtrnáctém startu na Sardinii s fordem průběžně dvaadvacátý.

Šestý z osmi dílů seriálu WRC pokračuje dalšími šesti erzetami v sobotu a vyvrcholí v neděli čtyřmi testy.

Italská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 1. etapě:
1. Sordo, Del Barrio (Šp./Hyundai i20) 1:12:40,9
2. Suninen, Lehtinen (Fin./Ford Fiesta) -17,4
3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -35,2
4. Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) -36,0
5. Evans, Scott (Brit./Toyota Yaris) -51,9
6. Greensmith, Edmondson (Brit./Ford Fiesta) -1:07,1
...
22. Prokop, Jůrka (ČR/Ford Fiesta) -5:40,7
ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.