Rubriky:

Rallye

Kresta se na Bohemia rallye pokusí přiblížit zisku titulu

30. června 2011 09:47 - PRAHA

Automobilový jezdec Roman Kresta se na nadcházející Bohemia rallye může přiblížit zisku mistrovského titulu. Vedoucí muž průběžného pořadí mezinárodního mistrovství Česka v automobilových soutěžích totiž může v případě úspěchu v pátém pokračování sedmidílného šampionátu zvýšit svůj náskok v čele. Krestovi nahrává i neúčast Jana Kopeckého z továrního týmu Škoda Motorsport.

 

www.roman-kresta.cz

Kopecký se přitom podle původních plánů v okolí Mladé Boleslavi a Liberce měl představit, nehoda ve zkušební rychlostní zkoušce před belgickou Ypres rallye minulý týden ale jeho plány změnila. Spolujezdec Petr Starý totiž stále není fit a Kopecký tak musel svůj start na Bohemia rallye, která se pojede jako kandidátský podnik mistrovství světa, zrušit.

Kresta, jenž doposud nasbíral 122 bodů, vyhrál Bohemia rallye již šestkrát a je odhodlaný udělat vše pro další úspěch. "Tratě Bohemky velmi dobře znám, proto očekávám opět nesmírně náročný závod. O úspěchu či neúspěchu bude rozhodovat každý detail. Ale tým je na soutěž kvalitně připraven a všichni jsou motivováni navázat na letošní výsledky v úvodních třech podnicích sezóny," uvedl Kresta.

Aspirantem na vítězství i Belgičan Loix

Aspirantem na vítězství bude bezesporu Belgičan Freddy Loix, který startuje v Intercontinental rallye challenge s podporou mladoboleslavského továrního týmu a po vítězství na Ypres rallye je v čele seriálu.

"Slyšel jsem, že je Bohemka svým profilem podobná Barumce, a to je krásná a těžká soutěž, takže se určitě těším. Je to pro mě nová výzva. Budu se snažit odvést maximální výkon, a přestože pro mě bude neznalost trati určitou nevýhodou, chceme se poprat o přední příčky," uvedl Loix, jenž bude na Bohemia rallye startovat poprvé. Jeho výsledek by se ale neměl do hodnocení MMČR započítávat.

Na umístění v popředí výsledkové listiny pomýšlejí i Václav Pech, Pavel Valoušek, Němec Aaron Burkart, Eyvind Brynildsen z Norska nebo Martin Semerád, jenž jinak startuje v mistrovství světa.

Rallye Bohemia odstartuje v pátek odpoledne v Mladé Boleslavi, první den je na programu městská rychlostní zkouška. V sobotu čeká posádky osm měřených testů, v neděli zbývajících šest. Celková délka rychlostních zkoušek je 193,41 km. Na cílovou rampu v Mladé Boleslavi se posádky vrátí v neděli kolem 16. hodiny.

Průběžné pořadí Mediasport MMČR v rallye:
1. Kresta (Škoda Fabia S2000) 122, 2. Kopecký (Škoda Fabia S2000) 100, 3. Pech (Mitsubishi Lancer) 81, 4. Valoušek (Peugeot 207 S2000) 69, 5. Běhálek (Subaru Impreza) 38, 6. Arazim (Mitsubishi Lancer) 32.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye