Loeba zastavila v Británii nehoda s autem diváků, vede Latvala

13. listopadu 2011 10:25 - BUILTH WELLS

Už jistý mistr světa Francouz Sébastien Loeb Britskou rallye nevyhraje. Továrního jezdce Citroënu, který kraluje světové rallye už osm let, zastavila v poslední etapě nehoda s autem diváků na přejezdu mezi osmnáctou a devatenáctou rychlostní zkouškou. Po premiérovém vítězství v sezoně nyní sahá Fin Jari Matti Latvala.

 

ČTK/AP

Loeb, jenž mohl začít slavit další titul po páteční nehodě svého jediného zbývajícího soka v boji o celkový triumf Mikko Hirvonena z Finska, se srazil s vozem, který jel po špatné straně silnice. "Seb i Dani (Elena) jsou v pořádku, auto je ale poškozené a nemohou pokračovat," uvedl tiskový mluvčí Citroënu.

Vedení francouzského týmu se snaží dopravit Loeba i jeho vůz do servisní zóny, kde se pokusí citroën opravit, aby mohl odjet do Cardiffu, kde budou Britská rallye i celý šampionát zakončeny.

Tři rychlostní zkoušky před koncem je v čele soutěže Latvala s náskokem více než tří minut na Nora Magnuse Östberga, třetí je jeho krajan Henning Solberg.

ČTK

Časová osa: Rallye Dakar 2021

Filtr článků - Rallye


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.