Rubriky:

Rallye

Start Prokopa na Švédské rallye ohrožuje nemoc

1. února 2012 15:34 - JIHLAVA

Start automobilového jezdce Martina Prokopa na blížící se Švédské rallye ohrožuje nemoc. Pilot Fordu Fiesta RS WRC momentálně zápolí se silnou virovou infekcí a musel již zrušit plánovaný start na Finnskog rallye v Norsku. Zda se představí v příštím týdnu ve druhém závodě mistrovství světa, není momentálně jisté.

 

www.ford.cz

"Je to velmi nepříjemná situace. Podle plánů jsme již měli být v Norsku na Finnskog rallye, kterou jsme chtěli absolvovat jako ostrý test před Švédskem. Navíc byl zajištěn i další testovací den. Všechno musíme zrušit," uvedl manažer týmu Quirin Muller v oficiální tiskové zprávě Czech Ford National týmu.

Prokop onemocněl v neděli a momentálně se léčí doma v Jihlavě. "Jde o velmi oslabující virové onemocnění doprovázené vysokými horečkami. Bohužel se nejspíš jedná o jeho 'delší' variantu a Martin se postaví na nohy až v závěru týdne," doplnil Muller.

Samotný jezdec věří, že se nakonec ve Švédsku na start postaví. "Věřím, že se z toho co nejdříve dostanu a na Švédsko budu fit. I když teď mám pocit, že bych neotočil ani volantem u Playstationu...," uvedl Prokop.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye