Rubriky:

Rallye

Čeští automobilisté i motocyklista Kaštan na Dakaru dojeli

9. ledna 2004 20:48 - PRAHA

Obě české Toyoty pilotované Martinem Oswaldem a Petrem Kubíkem už nepokračují v šestadvacátém ročníku Rallye Dakar. Odstoupil i motocyklista Ivo Kaštan, který však pokračuje do Dakaru v doprovodném konvoji.

 

koláž Sport.cz s použitím Dakar.cz

"Sedmá etapa doslova zdecimovala startovní pole. Mnoho závodníků zůstalo na trati přes noc. Pro začátečníky je složité orientovat se na trase ve dne, v noci je to pak takřka nemožné," hlásil Petr Jansa z novinářské posádky ČRo 1 Radiožurnál, jejímiž partnery jsou Česká pojišťovna, Škofin, VW a deník Právo..

"Mnozí soutěžící tak do Ataru dorazili až v době, kdy už auta v čele dojížděla další trasu v Tidžikže. Posádky obou českých vozů jsou však pořádku, stejně jako Ivo Kaštan," dodal Jansa.  Už v úterý odstoupil Milan Macík s Liazem.

Bražina jede s chřipkou

Slavná pouštní soutěž se v pátek devátou etapou přehoupla teprve do druhé poloviny, ale startovní pole už notně prořídlo. Ze 195 motocyklistů pokračuje pouhých 87, ze 142 automobilů zůstalo v soutěži 59 strojů a z třiašedesáti kamiónů jich v boji o vítězství zůstalo jedenatřicet.

Ve hře tak zůstává dvojice kamiónů Tatra pilotovaných Karlem Lopraisem, respektive Tomášem Tomečkem a motocyklista Oldřich Bražina s Hondou. "Toho však už od pondělí trápí chřipka a jede pouze s vypětím všech sil, protože bere antibiotika. Nicméně je odhodlán pokračovat dokud to půjde," uvedl Jansa.

Radek Malina, Právo

Zrušit