Kopecký ovládl první etapu Rallye Šumava

Klatovy

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál první etapu Šumava rallye Klatovy, třetího dílu mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Lídr průběžného pořadí šampionátu ovládl šest ze sedmi pátečních rychlostních zkoušek a v čele má náskok 18 sekund na druhého Romana Krestu. Třetí je s odstupem dalších devíti sekund Václav Pech.

Jan Kopecký se Škodou Fabií S2000 během Barum rallye - ilustrační foto.

Kopecký vede soutěž od prvního měřeného testu a náskok na Krestu a Pecha, bojující o druhé místo, postupně zvyšoval. Druhého v pořadí ale porazil maximálně o šest sekund, v šestém měřeném testu s Krestou těsně o dvě desetiny sekundy prohrál.

Čtvrté místo průběžně drží Jaromír Tarabus, který na Kopeckého ztrácí minutu. Pátý je nejrychlejší jezdec nestartující se speciálem kategorie S2000 Martin Semerád jedoucí s produkčním mitsubishi. Ten zaostává za hlavním favoritem o 1:37 minuty.

V sobotu pokračuje 47. ročník klatovské soutěže zbývajícími osmi rychlostními zkouškami.

Šumava rallye Klatovy, třetí závod mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích - po 1. etapě: