Rubriky:

Rallye

Rallyeový seriál IRC asi skončí, Eurosport přebírá mistrovství Evropy

28. září 2012 23:13 - Praha

Páteční zasedání Světové rady motorsportu přineslo jednu zásadní zprávu. Promotér populárního rallyeového seriálu Intercontinental Rallye Challenge (IRC), společnost Eurosport Events byla totiž schválena jako hlavní promotér evropského mistrovství v rallye. Obratem bylo oznámeno, že IRC se v příštím roce nepojede v Evropě, a vzápětí se objevily spekulace, že to znamená konec série.

 

skoda-auto.com

„Ve snaze posílit pozici regionálních šampionátů v rallye a v rámci globální strategie pro celý sport, Světová rada schválila společnost Eurosport Events jako hlavního promotéra FIA ME v rallye (ERC) na dobu deseti let počínaje rokem 2013," uvedla rada v prohlášení po jednání.

Eurosport bezprostředně reagoval v prohlášení zmínkou série IRC: „Rozhodnutí rady znamená, že IRC, kterou společnost Eurosport Events vytvořila a byla jejím promotérem od jejího vzniku v roce 2007, se v příštím roce v Evropě nepojede." „Další detaily oznámí Eurosport Events později," uvádí se v prohlášení.

Série IRC se během let stala doménou jezdců s vozem Škoda Fabia S2000. V roce 2010 ovládl celkové pořadí seriálu člen továrního týmu Škoda Juho Hänninen, loni pak triumfoval s pronajatým vozem Nor Mikkelsen. V obou posledních ročnících Škoda ovládla také hodnocení konstruktérů.

K velké popularitě seriálu významně přispěla například spolupráce s televizní stanicí Eurosport, která IRC dávala významný prostor. A třeba v letech 2009-11 seriál otevírala nejstarší a nejslavnější soutěž světa Rallye Monte Carlo, která vypadla v rámci rotace pořadatelů z mistrovství světa. Své stálé místo v seriálu má také česká Barum rallye.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye