Jakeš si v Jeseníkách připsal první letošní výhru ve sprintrallye

Šternberk

Vedoucí muž průběžného pořadí mistrovství republiky ve sprintrallye Miroslav Jakeš vyhrál Rallye Jeseníky a připsal si první vítězství v sezoně. V lepší situaci z hlediska celkového pořadí je však před poslední soutěží Roman Odložilík s fabií, jenž dnes skončil druhý a stejné místo mu patří i průběžně.

Jakeš na voze Mitsubishi Lancer triumfoval s náskokem 19,7 sekundy a po čtyřech druhých místech se dočkal první výhry v ročníku. V celkovém pořadí sice zvýšil svůj náskok v čele celkového pořadí, protože se mu však na konci budou dva nejhorší výsledky škrtat, fakticky je druhý za Odložilíkem. Ten ve dvou rallye nebodoval a ve zbylých pěti si připsal tři vítězství a dvě druhá místa.

Před říjnovým finále šampionátu ve Vsetíně Odložilík vede před Jakešem po odpočtech o 12 bodů.

Třetí místo dnes obsadil Miroslav Plíhal (Škoda Octavia), jenž na vítěze ztratil 58 sekund. V Jeseníkách nestartoval třetí muž průběžného pořadí seriálu Jan Sýkora.