Rubriky:

Rallye

Latvala míří ve Francii za vítězstvím, vede už o půl minuty

4. října 2014 19:12 - Štrasburk

Finský pilot Jari-Matti Latvala míří k vítězství ve Francouzské rallye. Ve druhé etapě vyhrál pět ze sedmi rychlostních zkoušek a náskok na týmového kolegu z Volkswagenu Andrease Mikkelsena z Norska zvýšil na 28 sekund. Třetí Brit Kris Meeke v citroënu ztrácí 53 sekund.

 

Zdeněk Sluka, Právo

Zbylé dvě erzety dnes ovládl lídr mistrovství světa Sébastien Ogier z Francie, který po pátečních potížích s technikou a penalizaci pokračuje bez šance na vítězství s velkou ztrátou na bodované pozice.

Mimo elitní desítku vypadl v dopolední části druhé etapy i Martin Prokop. V den 32. narozenin klesl z 9. na 11. příčku a od bodového zisku jej dělí téměř 49 sekund.

V neděli se pojedou ještě čtyři zkoušky a je prakticky jisté, že nedojde na předčasnou korunovaci Ogiera mistrem světa. K tomu potřebuje získat o šest bodů více než Latvala, a i kdyby finský jezdec poslední etapu nedokončil, musel by Ogier minimálně poskočit na osmé místo a pak skončit nejhůře druhý v power stage. A od osmé příčky jej nyní dělí přes pět a půl minuty. Další pokus ke zpečetění obhajoby titulu bude mít v předposlední soutěži MS ve Španělsku.

Francouzská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě:
1. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R) 2:06:40,4
2. Mikkelsen, Floene (Nor./Volkswagen Polo R) -28,0
3. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën DS3) -53,7
4. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -1:41,7
5. Kubica, Szczepaniak (Pol./Ford Fiesta RS) -1:42,6
6. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Ford Fiesta RS) -1:54,6
...
11. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -4:52,9
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye