Rubriky:

Rallye

Ogier triumfoval v první etapě Mexické rallye, Prokop je sedmý

7. března 2015 08:59 - León

Sébastien Ogier je po úvodní etapě v čele Mexické rallye, třetího podniku mistrovství světa v automobilových soutěžích. Tovární jezdec Volkswagenu a úřadující šampion, který v náročné šotolinové soutěži útočí na třetí triumf v řadě, má náskok 13,5 sekundy na finského parťáka Jariho-Mattiho Latvalu. Třetí je po deseti rychlostních zkouškách Nor Mads Östberg s citroënem, který na Ogiera ztrácí téměř půl minuty.

 

Andrea Micková, Sport.cz

Francouzskému lídrovi ubyl v pátek těžký soupeř Thierry Neuville, jenž byl průběžně druhý. Belgický jezdec v sedmé erzetě kvůli defektu převrátil svůj hyundai a vypadl z boje o přední umístění. Na Ogiera v té době ztrácel jen jedenáct sekund.

Jediný český pravidelný účastník MS Martin Prokop je průběžně sedmý. "Byl to den plný dramat. Ráno jsme nemohli naši fiestu nastartovat, ale nakonec se nám ji podařilo dostat do servisu," uvedl Prokop, který poté špatně slyšel pokyny spolujezdce Jana Tománka a ve velké rychlosti málem v jedné ze zatáček vylétl z tratě.

Tím však problémy jezdce týmu Jipocar Czech National nekončily. Svůj vůz poškodil a přestala mu správně fungovat převodovka. "Byl to hodně těžký den, ale výsledek je super. Nějakým způsobem fungujeme a pořád se držíme na trati," dodal Prokop, který v Mexiku obhajuje páté místo. Od něj ho dělí minuta.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye