Rallye

Loňský vítěz Pech se ujal vedení v Barum rallye

29. srpna 2015 07:17 - Zlín

Zlínská Barum rallye, která patří do seriálu mistrovství Evropy a mistrovství České republiky v automobilových soutěžích, má za sebou úvodní rychlostní zkoušku. Tu nejlépe zvládl obhájce prvenství z loňského roku Václav Pech, který páteční noční erzetu vyhrál s náskokem 3,7 vteřiny před továrním jezdcem Škody Janem Kopeckým. Třetí místo obsadil s mankem dalších dvou vteřin Tomáš Kostka.

Dalibor Glück, ČTK

Úvodní měřený úsek jubilejního 45. ročníku zlínské rallye poznamenalo hned několik problémů. Start erzety byl opožděn kvůli výjezdu sanitního vozu k případu, který nesouvisel s rallye. Další zpoždění zapříčinily nehody jezdců. Kopecký, který si na Barumce může zajistit zisk domácího mistrovského titulu, se tak na start dostal přibližně o hodinu později.

Rallye dnes pokračuje dalšími osmi rychlostními zkouškami, vítěz soutěže bude znám v neděli kolem 15. hodiny.

Barum rallye Zlín, závod seriálu mistrovství Evropy a mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - po 1 RZ: