Rubriky:

Rallye

Mexickou rallye začal nejlépe Ogier, Prokop je osmý

4. března 2016 08:11 - León

Úřadující mistr světa Sébastien Ogier z Francie zvládl nejlépe vstup do Mexické rallye, třetího podniku světového šampionátu. Tovární jezdec Volkswagenu má po úvodních třech rychlostních zkouškách, které v součtu měřily jen necelých šest kilometrů, v čele náskok 1,7 sekundy na Thierryho Neuvilla z Belgie. Třetí je Fin Jari-Matti Latvala, který za svým týmovým kolegou zaostává o 3,3 sekundy.

 

profimedia.cz

"Není to velký náskok, ale je to lepší než nic. Vše se počítá. V noci jsme odvedli svoji práci a teď se těšíme na skutečný začátek rallye," uvedl Ogier, který vyhrál předešlé tři ročníky náročné šotolinové rallye. Letos neporažený jezdec má o motivaci navíc, neboť startuje na jubilejní sté soutěži v MS.

V Mexiku se poprvé do letošního šampionátu zapojil i Prokop, který předchozí soutěže v Monte Carlu a ve Švédsku po startu na lednové Rallye Dakar vynechal. Po třech erzetách českému jezdci patří osmé místo s odstupem 5,8 sekundy. "Konečně to pro nás letos začalo a vlítli jsme do WRC! V Guanajuatu byla fantastická atmosféra a byl to mazec. V pátek na nás čeká porce 145 kilometrů," uvedl Prokop na facebooku.

Mexická rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 3 z 21 rychlostních zkoušek:
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo-R) 4:16,5
2. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -1,7
3. Latvala, Anttila (Fin./Volkwagen Polo-R) -3,3
4. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Volkwagen Polo-R) -3,8
5. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -4,1
6. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -4,6
...
8. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -5,8
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye