Rubriky:

Rallye

Ogier sahá po pátém triumfu na Rallye Monte Carlo v řadě

27. ledna 2018 17:56 - Monte Carlo

Sébastien Ogier má před závěrečnou etapou Rallye Monte Carlo více než půlminutový náskok před Ottem Tänakem z Estonska a míří k pátému triumfu v zahajovací soutěži mistrovství světa za sebou. Francouzský pilot s fordem si upevnil vedení hned v úvodu sobotního dějství, kdy na zasněžené trati porazil Tänaka o více než minutu. Ve všech dalších zkouškách Ogier s rivalem z Toyoty prohrál a jeho náskok teď činí 33,5 sekundy.

Video již není dostupné

sntv

Český jezdec Jan Kopecký s fabií si oproti pátku o místo polepšil a je desátý. Ve zmíněném prvním testu třetí etapy totiž havaroval Španěl Dani Sordo a přišel o třetí příčku. Ta nyní patří Tänakovu týmovému kolegovi Jarimu-Mattimu Latvalovi z Finska, který ztrácí na lídra přes půldruhé minuty. Další Fin Esapekka Lappi rovněž s toyotou už na čtvrtém místě zaostává o více než čtyři minuty.

Stejně jako Tänak si ve třetí etapě připsal dva dílčí triumfy i vicemistr světa Thierry Neuville z Belgie. Ten jede od čtvrteční první zkoušky s velkou ztrátou po výjezdu mimo trať, ale už se probil na sedmé místo a po pátečních technických potížích Andrease Mikkelsena a Sordově odpadnutí je nejlepším jezdcem ambiciózního týmu Hyundai.

V neděli jsou na programu zbylé čtyři rychlostní zkoušky.

Rallye Monte Carlo - po 3. etapě (13 RZ) 
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) 3:30:30,9
2. Tänak, Järveoja (Est./Toyota Yaris) -33,5
3. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) -1:32,7
4. Lappi, Ferm (Fin./Toyota Yaris) -4:38,5
5. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën C3) -4:40,1
...  
10. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -14:04,4
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye