Sebevědomí by nám zvedla spíš výhra nad Kanadou, řekl Červenka

Před zapnutými diktafony Roman Červenka stačil pozorovat i sestřih ze zápasu s Francií a zálibně si prohlížel svůj gól, kterým stanovil konečné skóre na 5:1. „Aspoň že na konci to bylo v klidu a nebyl na nás psychický tlak,“ oddechl si devětadvacetiletý útočník.

Roman Červenka (vpravo nahoře) střílí gól francouzskému brankáři Florianu Hardymu.

Byl to zápas podle vašich představ?

Já myslím, že jo. I po té první třetině, kdy jsme nedali gól, tak šance tam byly. Byla otázka času, kdy to tam spadne, nebo si vytvoříme nějakou přesilovku a dáme gól. Škoda té jejich trefy na 2:1, mohlo to být víc v klidu. Ale ve třetí třetině, až na dvě střídání, kdy nás trošku zamkli, tak jsme si to docela pohlídali.

Vyplatila se trpělivost?

My chtěli hrát pořád stejně. Napadat a pokud možno odebírat jim puky už v obranném pásmu, což se nám dařilo. Jenom jsme neproměnili šance.

Zvedli jste si trochu sebevědomí?

Nikdo si nepřipouštěl, že bychom měli prohrát. Spíš by nám ale zvedlo sebevědomí, kdybychom porazili Kanadu. Nemáme čas nad tím přemýšlet, splnili jsme úkol a zítra nás čeká podobný soupeř.

Pomohlo i pozměněné složení útoků?

To není asi otázka na mě. Mění se to po každém zápase.

Kromě gólu jste trefil i tyčku.

No jo. Byly tam šance, ale úplně to tam nepadá, jak by mělo.

Ale na konci už jste přece jen slavil.

To tu tyčku naštěstí jen lízlo a šlo to do brány.

Útočníky trochu zastoupil obránce Němec.

Asi to taky potřeboval. Možná se necítil úplně dobře a ty góly mu můžou pomoct psychicky. Je to výborný bek.

Jak jste viděl Jágrův výkon? Dokonce se málem i porval.

On hraje pořád stejně výborně. Bruslí mu to, je všude, (odehrál) další výborný zápas.

Ukázala se soudržnost týmu?

Ty relativně papírově slabší soupeře musíme zvládnout. Když se to povede, můžeme se dobře připravit na čtvrtfinále.