Rubriky:

Češi

Jágrova báječná tečka. Dostal cenu pro nejužitečnějšího hokejistu letošního MS

17. května 2015 23:08 - Praha
(Aktualizováno: 18. května 2015 00:01)

Jestli skutečně platí Jaromírem Jágrem ohlášený konec reprezentační kariéry, tak má pro něj báječnou individuální tečku. Český útočník byl ve 43 letech vyhlášen nejužitečnějším hráčem hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Navíc byl počtvrté v kariéře zařazen do All star, o němž v hlasování rozhodující akreditovaní novináři. Stejného ocenění dosáhl už v letech 2004, 2005 a 2011.

Zapojte se i vy do benefiční dražby hokejových relikvií, jejíž výtěžek podpoří terapeutické centrum Modré dveře pro pacienty trpící duševními poruchami.

Jágr po finále, kdy se individuální trofeje mistrovství vyhlašovali, už nebyl v hale, a tak za něj prestižní cenu přebíral generální manažer reprezentace Slavomír Lener.

Navázal na Moravce a M. Procházku

Každopádně svou cenu Jágr navázal na Davida Moravce a Martina Procházku, kteří trofej pro MVP turnaje získali na šampionátech v letech 2000 a 2001. Tehdy však národní tým získal zlaté medaile, letos Češi obsadili až čtvrté místo.

Jágrovo prvenství je o to překvapivější, že letošní mistrovství světa přineslo jasnou dominanci Kanaďanů. Jako nejužitečnější hráč před všemi novými šampióny dostal v hlasování přednost ale nejstarší hráč turnaje, jenž se během letošního turnaje stal i nejstarším hokejistou, který kdy na MS skóroval.

Na zastoupení v All Star čekal český hokej celé čtyři roky a byl to právě Jágr, který v něm figuroval i tehdy v Bratislavě společně s obráncem Markem Židlickým.

Nejužitečnější hráč turnaje
Jaromír Jágr (ČR)
All Star MS 2015
Connor Hellebuyck (USA) - Brent Burns, Oliver Ekman-Larsson (Švédsko) - Jaromír Jágr (ČR), Jason Spezza, Taylor Hall (Kanada).
Nejlepší hráči na jednotlivých postech podle direktoriátu MS
Brankář: Pekka Rinne (Finsko)
Obránce: Brent Burns (Kanada)
Útočník: Jason Spezza (Kanada)
kez, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Češi

Filtr článků - Češi


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..