Rubriky:

Atletika

Světová rekordmanka Lysenková měla pozitivní dopingový test

20. července 2007 15:56 - MOSKVA

Světová rekordmanka v hodu kladivem Taťjana Lysenková je podezřelá z dopingu. Třiadvacetiletá Ruska měla podle informací tamních médií 9. května po mimosoutěžní kontrole v Moskvě pozitivní dopingový test.

Zatím jsou k dispozici pouze výsledky analýzy vzorku A. Pokud je potvrdí rozbor kontrolního vzorku, hrozí Lysenkové ztráta světového rekordu 78,61 metru, kterého dosáhla až 26. května. Přišla by navíc o všechny ostatní výkony dosažené po 9. květnu, tedy i vítězství a rekord mítinku 77,71 metru z červnové Zlaté tretry v Ostravě.

U Lysenkové byly nalezeny stopy látky s protiestrogenovou aktivitou, která blokuje ženské hormony. Ta zmírňuje vedlejší účinky užívání anabolických steroidů a v těle podporuje produkci mužského hormonu testosteronu, který pomáhá zvyšovat výkonnost.

Lysenková i její trenér Nikolaj Beloborodov byli podle ruských médií výsledkem testu šokováni. Podle kouče se mohla zakázaná látka dostat do těla kladivářky z nějakého nápoje s velkým obsahem umělých barviv.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.