Rubriky:

Atletika

Handicapovaného Pistoriuse pozvali do Berlína, ale odmítl

21. května 2008 14:47 - BERLÍN

Handicapovaný běžec Oscar Pistorius se mohl zúčastnit závodu na 400 metrů na mítinku Zlaté ligy v Berlíně, ale pozvání pořadatelů odmítl. Jihoafričan, který má pod koleny amputované obě nohy a běhá s protézami, se necítí být připraven už 1. června změřit síly se světovou špičkou v čele s Američanem Jeremym Warinerem.

"Oscar ještě nemá formu, aby se mohl měřit se světovou špičkou na tak velkém mítinku," uvedl jeho manažer Peet van Zyl. Mluvčí mítinku ISTAF Jürgen Schünemann uznal, že termín je zřejmě příliš časný. "Naším hlavním cílem bylo poskytnout mu pomoc a podporu," poznamenal.

Pistorius díky rozhodnutí sportovní arbitráže v Lausanne může bojovat o účast na olympiádě. Závodní sezónu mezi zdravými atlety však hodlá zahájit až 2. července v Miláně. Není jisté, zda se mu podaří splnit limit pro start v Pekingu, protože jeho paralympijský světový rekord 46,56 je daleko za požadovaným časem 45,55 sekundy. Určitě se zúčastní paralympiády a za realističtější cíl považuje olympijské hry v Londýne v roce 2012.

ČTK

Zrušit