Rubriky:

Atletika

Při Odložilově memoriálu se má vrátit ke stýplu světový rekordman Šahín

2. června 2010 14:29 - PRAHA

Největší jistou hvězdou 17. ročníku Memoriálu Josefa Odložila, který se koná v pondělí 14. června, je olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková. Do dalších disciplín slibují pořadatelé mimo jiné světového rekordmana na 3000 metrů překážek Saíd Saif Šahína nebo výborného polského koulaře a druhého z loňského MS v Berlíně Tomazse Majewského.

 

www.duklaprahaatletika.cz

Na startu budou samozřejmě ve vybraných disciplínách domácí špičky. Počítá se, že by při pražském podniku, který je zařazený do kategorie EAA Premium Meeting, mohli k již 24 nominovaným atletům na mistrovství Evropy v Barceloně přibýt další čeští závodníci.

„Bára je už počtvrté v řadě tváří našeho mítinku,“ zdůraznil ředitel memoriálu Miroslav Ševčík. „Diváci jsou zvyklí na její výborné výkony. Loni na Julisce hodila 68,23 metru, což byl její nejlepší výkon roku, a předloňských 68,81 je zase platným rekordem stadiónu a mítinku.“

Vrhačka Dukly se na pražský závod těší a doufá, že napraví nepříliš vydařené vystoupení na Zlaté tretře. „Domácí mítink mám ráda a Julisku považuji za jeden z nejlepších atletických stadiónů světa. Věřím, že přijde hodně lidí, protože se mě známí vyptávají, kdy budu v Praze házet,“ uvedla nejlepší česká atletka.

Ševčík má od irského manažéra Ricky Simmse, který  se stará i o Usaina Bolta, příslib účasti vytrvalce špičkových parametrů. Jde o bývalého Keňana závodícího v barvách Kataru známého pod jménem Šahín, který v roce 2004 vytvořil časem 7:53,63 světový rekord na tříkilometrové trati s překážkami.

„Po roce 2006 se však na oválech kvůli zdravotním důvodům objevoval jen zřídka, ale nedávno běžel dobře v Hengellu tři kilometry bez překážek  Má formu a je naděje, že by u nás mohl zaběhnout okolo 8:10 a vytvořit stýplařský rekord mítinku,“ přál si Ševčík. „Byl by návrat slavného atleta a na trati, v níž drží světový rekord.“

Největší hvězdy Odložilova memoriálu
Oštěp:Barbora Špotáková (Česko)
3000 m přek.:Saíd Saif Šahín (Katar)
Koule:Tomasz Majewski (Polsko)
110 m přek.:Petr Svoboda (Česko)

nov, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika