Rubriky:

Atletika

Evropským Atletem roku je francouzský sprinter Lemaitre

5. října 2010 14:54 - LOUSANNE

Christophe Lemaitre byl podle očekávání zvolen nejlepším evropským atletem uplynulé sezóny. Dvacetiletý francouzský sprinter letos zaběhl jako první muž bílé pleti stometrový sprint pod magickou hranici deseti sekund a na mistrovství Evropy v Barceloně vybojoval nejen sprinterský double, ale jako první v historii k tomu přidal i třetí zlato ve štafetě.

 

ČTK/AP

V této sezóně si Lemaitre vylepšil osobní maxima na 9,97 sekundy na stovce a 20,16 na dvojnásobné trati. Cenu Evropské atletické asociace (EAA) převezme v sobotu 16. října na galavečeru v Bělehradu. Vloni byl Lemaitre zvolen Objevem roku.

Do hlasování se zapojili fanoušci, média, zástupci atletických federací a vybraní experti. Druhý skončil norský oštěpař Andreas Thorkildsen a třetí místo obsadil britský běžec Mo Farah.

Ocenění pro objevy letošní sezóny obdrží francouzský trojskokan Teddy Tamgho a chorvatská diskařka Sandra Perkovičová. Výsledky hlavní kategorie žen zveřejní EAA v tomto týdnu.

Anketa o nejlepšího atleta Evropy podle EAA:
1. Lemaitre (Fr./100 a 200 m), 2. Thorkildsen (Nor./oštěp), 3. Farah (Brit./5000 a 10.000 m), 4. Tamgho (Fr./trojskok), 5. Greene (Brit./400 m př.), 6. Reif (Něm./dálka), 7. Šustov (Rus./výška), 8. Malachowski (Pol./disk), 9. Lewandowski (Pol./800 m), 10. Lavillenie (Fr./tyč).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika