Rubriky:

Atletika

Handicapovaný Pistorius opět zaběhl limit na olympiádu

17. března 2012 18:01 - Pretoria

Nejznámější tělesně postižený sportovec Oscar Pistorius zaběhl podruhé limit na 400 metrů a má velkou šanci jako první handicapovaný atlet startovat na olympijských hrách. Na domácím mítinku v jihoafrické Pretorii dnes pokořil nominační kritérium 45,30 sekundy o jednu desetinu. Podle pravidel národní federace musí limit zaběhnout ještě jednou v zahraniční.

 

Matt Dunham, ČTK/AP

Pistorius má odmala amputované nohy pod koleny a závodí s karbonovými protézami, které byly dlouho důvodem sporu, zda může závodit se zdravými sportovci. Před čtyřmi lety mu sportovní arbitráž v Lausanne dala svolení. Na hry v Pekingu se Jihoafričan nekvalifikoval, loni v Koreji však už běžel na mistrovství světa a pomohl štafetě vybojovat stříbrné medaile.

V létě v Londýně chce startovat na olympiádě i paralympiádě. Limit pro OH už loni v Itálii zaběhl, ale musel to zopakovat. Dnes se mu to povedlo podruhé a potřebuje totéž zvládnout ještě jednou na některém zahraničním mítinku.

"Jsem přešťastný. Když jsem v cíli viděl čas 45,20, byla to kouzelná chvíle. Teď doufám, že mě olympijský výbor nominuje," prohlásil pětadvacetiletý majitel čtyř zlatých medailí z paralympijských her na tratích 100 až 400 metrů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika