Rubriky:

Atletika

Williams by si loňský rok klidně zopakoval

19. března 2003 16:04 - PRAHA

Stáj formule 1 Williams-BMW se do Malajsie, kde se o víkendu koná letošní druhá Velká cena, stěhuje s krásnými vzpomínkami na loňský rok, kdy v Sepangu obsadila první dvě místa. Její piloti ale zároveň připouštějí, že kombinace klimatických podmínek s novými pravidly udělá ze závodu loterii.

 

Archiv

Kolumbijský pilot Juan Pablo Montoya by chtěl především odčinit chybu, kvůli které přišel 10 kol před koncem prvního dílu letošního seriálu v Melbourne o celkové prvenství. "Udělal jsem hrubou chybu, za kterou jsem také zaplatil vysokou cenu," neskrýval Montoya zklamání ani druhý týden po závodu v Albert Parku, kdy pustil do vedení mclaren Davida Coultharda, který si už vedení pohlídal.

Sucho by bylo lepší

Před kláním v Sepangu si ale každopádně věřil. "Podle mého mají naše vozy velkou šanci na vítězství," prohlásil třetí muž loňské sezóny. "Široká trať v Malajsii nám vždy vyhovovala," doplnil jezdec proslavený dravým stylem, který zde v loňském roce dojel druhý. Při vzpomínkách na minulý ročník zmínil i klima, které nedaleko Kuala Lumpur panovalo.

"Sedět za volantem při teplotě 33 st. C. s neustálou hrozbou, že se spustí monzunový liják, nebylo nic příjemného. Takové podmínky jsou přímo vražedné - trochu zaprší a nikdo neví, co se na trati stane." I když tvrdí, že s novými pneumatikami od Michelinu se dá dobře jet na jakémkoliv povrchu, raději by byl, kdyby bylo sucho.

Schumacher chce opět bodovat

Němec Ralf Schumacher je před druhým vystoupením v sezóně o něco zdrženlivější. V Austrálii dojel na posledním bodovaném osmém místě a výsledek by chtěl minimálně zopakovat. "S úvodem sezóny jsem docela spokojený, technici připravili kvalitní auto, ale nezastírám, že je před námi ještě obrovský kus práce," připomněl trable, které provázely Williams v průběhu testování nového vozu.

"Osobně jsem velmi dobře připraven a věřím, že si nepovedeme špatně," nepouštěl se do přesnějších odhadů. "Hlavně se těším do Malajsie jako takové. I když je program při Velké ceně časově velmi náročný, stačil jsem si tuhle zemi skutečně zamilovat," uzavřel Schumacher přemítání o nadcházejícím víkendu.

Počkejme si na nová auta

Oba piloti se shodují v jedné věci. Věří, že pozice Ferrari bude konečně oslabena a přiklánějí se k názoru, že největším konkurentem italské stáje bude McLaren. Jedním dechem ale dodávají: "Počkejme si, až obě stáje představí své letošní monoposty. Pak se teprve ukáže, jak je kdo daleko."

Velká cena Malajsie se jede o nadcházejícím víkendu na okruhu Sepang nedaleko Kuala Lumpur, trať patří k nejmodernějším a současně nejbezpečnějším na světě. Její uspořádání je divácky velice atraktivní: kombinuje široké a dlouhé rovinky s dostatkem místa pro předjíždění s ostrými zatáčkami, kde piloti musejí z velké rychlosti náhle brzdit.

Start závodu je v 15:00 h místního času, v 8:00 SEČ. Přímo vysílá německá stanice RTL, TV Prima ze záznamu od 14 h.

Průběžné pořadí MS - jezdci (po 1 závodě)
1. D. Coulthard V. Brit. McLaren 10 bodů
2. J.-P. Montoya Kol. Williams 8
3. K. Räikkönen Fin. McLaren 6
4. M. Schumacher Něm. Ferrari 5
5. J. Trulli It. Renault 4
6. H. H. Frentzen Něm. Sauber 3
7. F. Alonso Šp. Renault 2
8. R. Schumacher Něm. Williams 1

Pořadí Poháru konstruktérů
1. McLaren 16 bodů
2. Williams 9
3. Renault 6
4. Ferrari 5
5. Sauber 3

Pavel Novotný

Zrušit