Rubriky:

Atletika

Vícebojař Šebrle není ve formě. Vynechám halovou sezónu, vzkázal z Havaje

17. ledna 2013 22:09 - Praha

Vícebojař Roman Šebrle vynechá halovou sezónu, která měla být poslední v jeho kariéře. Bývalý světový rekordman, olympijský vítěz a mistr světa v desetiboji to oznámil ze soustředění na Havaji, kam odjel loni v listopadu. V hale nebude závodit, protože není v patřičné formě.

 

Jan Handrejch, Právo

Šebrle se chtěl na poslední rok své bohaté kariéry připravit v teple a rozhodl se pro Havaj, odkud pochází a kde občas i trénuje jeho dlouholetý soupeř Bryan Clay. Původně se chtěl vrátit na dva měsíce v zimě kvůli halové sezóně s vrcholem na mistrovství Evropy v Göteborgu, ale své plány přehodnotil.

Uplynulá letní sezóna osmatřicetiletému Šebrlemu nevyšla. V hale se mu sice dařilo po přípravě na Floridě, ale na olympijských hrách v Londýně musel kvůli bolavé patě po úvodním běhu na 100 metrů odstoupit. Na Havaj odletěl i s rodinou, která se společně se Šebrlem chce vrátit až v květnu. Po loňské sezóně odešel od dlouholetého kouče Dalibora Kupky a angažoval sprinterskou trenérku Janu Jílkovou, která je ale v Čechách.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika