Rubriky:

Atletika

MS florbal 2018

Živě

Zlatá tretra bez Bolta! Fenomenální běžec letos do Ostravy nepřijede

23. června 2013 00:18 - Ostrava
(Aktualizováno: 23. června 2013 08:45)

Jamajský sprinterský král Usain Bolt, jenž měl ozdobit Zlatou tretru, do Ostravy nedorazí. Šestinásobný olympijský vítěz se organizátorům omluvil po jamajském šampionátu po domluvě se svým trenérem, neboť potřebuje klid na další přípravu před mistrovstvím světa v Moskvě.

 

Gilbert Bellamy, Reuters

„Moc se omlouvám všem svým skvělým fanouškům v Ostravě a celé České republice, ale na letošní Zlaté tretře nemohu startovat. Musím zůstat na Jamajce se svým trenérem, abych získal další týdny na speciální přípravu," vzkázal prostřednictvím organizátorů v tiskové zprávě šestadvacetiletý Bolt, jenž měl ve Vítkovicích startovat ve štafetě na 4x100 m.

„Ale již teď mohu slíbit, že udělám všechno pro to, abychom se potkali na 53. Zlaté tretře v Ostravě 17. června 2014, kde se představím v individuální disciplíně. Děkuji všem příznivcům za tradiční skvělou podporu," dodal sprinterský fenomén.

Bolt se měl na Zlaté tretře představit posedmé. Poprvé tam startoval v roce 2006 a od roku 2008 jezdil pravidelně každý rok. Loni běžel v Ostravě stovku za 10,04, zato v roce 2009 uchvátil časem 9,77, i když s nepovoleným větrem v zádech.

Funkcionáři to vzali s pochopením

„Organizátoři 'Tretry' chápou rozhodnutí Usaina, který je a bude Ostravě věrný, jak sám slíbil. Chápeme také jeho požadavek na potřebný trénink a to, že si musí dávat pozor na svůj zdravotní stav. Máme radost, že jsme se už teď dohodli na jeho startu v roce 2014, v kterém bude mít volnější program vzhledem k tomu, že se nebude konat žádný šampionát," uvedl sportovní manažer mítinku Alfonz Juck.

Bolt stejně jako většina atletů letos směřuje přípravu k srpnovému mistrovství světa v Moskvě. Na něm bude fenomenální Jamajčan obhajovat zlaté medaile v běhu na 200 m a 4x100 m a pokusí se získat zpět titul na stovce, který před dvěma lety v Tegu po jeho diskvalifikaci za špatný start získal krajan Yohan Blake.

Tretra ztratila jen část svého lesku

V současnosti Bolt startuje na jamajském šampionátu v Kingstonu, kde v pátek vyhrál stovku v čase 9,94. Na dvoustovce má coby obhájce účast v Moskvě jistou.

Dvaapadesátý ročník Zlaté tretry Ostrava sice přišel o svou největší hvězdu, představí se na něm však 13 aktuálních lídrů světových tabulek. Kromě české špičky dorazí například ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová, etiopský vytrvalec Kenenisa Bekele, překážkářka Sally Pearsonová z Austrálie nebo čtvrtkař Kirani James z Grenady.

sob, ČTK, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika