Článek
Právě Špotáková a desetibojař Roman Šebrle v roce 2007 v Ósace získali tituly mistrů světa. Letošní trumfy pro šampionát v Moskvě se jmenují Zuzana Hejnová a Vítězslav Veselý. Dva lídři letošní Diamantové ligy pocestují do Ruska v pozicích favoritů a hlavních hvězd 28členné výpravy, druhé největší v historii české atletiky.
„Věřím, že bude i z těch úspěšnějších až nejúspěšnějších, česká atletika je nabitá,“ tvrdí šéftrenér a trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák. V odhadech je opatrný, ale po vzoru Alberta Horáka z komedie S tebou mě baví svět s úsměvem slibuje: „My vám ty medaile přivezeme!“
Češi v tabulkách 2013 |
---|
1. Hejnová (400 m př.) 53,07 s |
2. Veselý (oštěp) 87,68 m |
3. Prášil (koule) 21,47 m |
4. Melich (kladivo) 80,28 m |
8. Rosolová (400 m př.) 54,38 s |
Želízek je několik
Na stupně vítězů může pomýšlet i kladivář Lukáš Melich, jenž má letos zatím svoji životní sezónu, nebo koulař Ladislav Prášil, jenž se blýskl už bronzem na březnovém halovém mistrovství Evropy v Göteborgu. „Tam se nám ten rok úspěšně otevřel, i teď máme několik želízek. Za každou medaili, kterou český atlet přiveze, ale budeme rádi,“ říká Dvořák.
Vrásky mu nezpůsobují ani aktuální trable s kolenem Veselého. „Nemám obavy, že by měl kvůli pár dnům pauzy přijít o formu, není maratónec. Může to být jen pozitivní, že nebude mít předčasnou formu jako loni v Londýně a to nejlepší si přenese do finále,“ věří šéftrenér.
Čeští a českoslovenští mistři světa v atletice | |
---|---|
Jarmila Kratochvílová (400 a 800 m) | 1983 |
Helena Fibingerová (koule) | 1983 |
Imrich Bugár (disk) | 1983 |
Jan Železný (oštěp) | 1993, 1995, 2001 |
Tomáš Dvořák (desetiboj) | 1997, 1999, 2001 |
Šárka Kašpárková (trojskok) | 1997 |
Ludmila Formanová (800 m) | 1999 |
Roman Šebrle (desetiboj) | 2007 |
Barbora Špotáková (oštěp) | 2007 |
Program MS s účastí českých atletů (časy jsou v SELČ): |
---|
Sobota 10. srpna: |
7:30, disk ženy - kvalifikace, sk. A |
7:35, 100 m muži (desetiboj), |
8:10, 100 m muži - kvalifikace, |
8:15, tyč muži - kvalifikace (Kudlička, Balner), |
8:35, dálka muži (desetiboj), |
8:50, disk ženy - kvalifikace, sk. B |
9:20, 800 m muži - rozběhy (Kubista), |
10:20, koule muži (desetiboj), |
12:00, maraton ženy |
13:30, výška muži (desetiboj), |
15:05, kladivo muži - kvalifikace, sk. A (Melich) |
15:20, 3000 m př. ženy - rozběhy |
16:05, 400 m ženy - rozběhy |
16:35, kladivo muži - kvalifikace, sk. B (Melich) |
16:55, 10000 metrů - FINÁLE |
17:20, dálka ženy - kvalifikace (Korešová) |
17:40, 400 m muži (desetiboj) |
18:15, 100 m muži - rozběhy |
Neděle 11. srpna: |
7:05, 110 m př. muži (desetiboj) |
7:40, 110 m př. muži - rozběhy (Mazáč), |
8:00, disk muži (desetiboj), |
8:30, 1500 m ženy - rozběhy, |
8:45, koule ženy - kvalifikace, |
9:05, 400 m muži - rozběhy (Maslák), |
9:20, disk muži (desetiboj), |
9:55, 100 m ženy - rozběhy (Čechová), |
11:05, tyč muži (desetiboj), |
15:00, 20 km chůze muži, |
15:15, oštěp muži (desetiboj), |
17:00, dálka ženy - FINÁLE, |
17:05, 100 m muži - semifinále, |
17:10, tyč ženy - kvalifikace (Svobodová), |
17:35, 800 m muži - semifinále, |
18:05, 400 m ženy - semifinále, |
18:15, disk ženy - FINÁLE, |
18:35, 1500 m muži (desetiboj), |
19:05, 10.000 m ženy - FINÁLE, |
19:50, 100 m muži - FINÁLE. |
Pondělí 12. srpna: |
7:30, 100 m př. ženy (sedmiboj - Klučinová), |
7:40, disk muži - kvalifikace, |
8:10, 3000 m př. muži - rozběhy, |
8:35, výška ženy (sedmiboj - Klučinová), |
9:05, disk muži - kvalifikace, |
9:05, 400 m př. muži - rozběhy, |
9:50, 400 m př. ženy - rozběhy (Hejnová, Rosolová), |
16:45, koule ženy (sedmiboj - Klučinová), |
17:00, tyč muži - FINÁLE, |
17:05, 110 m př. muži - semifinále, |
17:35, 100 m ženy - semifinále, |
18:05, 400 m muži - semifinále, |
18:25, koule ženy - FINÁLE, |
18:30, kladivo muži - FINÁLE, |
18:35, 200 m ženy (sedmiboj - Klučinová), |
19:15, 400 m ženy - FINÁLE, |
19:30, 110 m př. muži - FINÁLE, |
19:50, 100 m ženy - FINÁLE. |
Úterý 13. srpna: |
7:30, dálka ženy (sedmiboj - Klučinová), |
7:35, 20 km chůze ženy (A. Drahotová, Pelantová), |
7:50, výška muži - kvalifikace (Bába), |
8:20, 5000 m muži - rozběhy, |
9:10, oštěp ženy (sedmiboj - Klučinová), |
9:25, trojskok ženy - kvalifikace, |
10:25, oštěp ženy (sedmiboj), |
17:00, disk muži - FINÁLE, |
17:05, 400 m př. ženy - semifinále, |
17:35, tyč ženy - FINÁLE, |
17:40, 400 m př. muži - semifinále, |
18:10, 800 m ženy (sedmiboj - Klučinová) |
18:40, 1500 m ženy - semifinále, |
19:10, 800 m muži - FINÁLE, |
19:25, 3000 m př. ženy - FINÁLE, |
19:50, 400 m muži - FINÁLE. |
Středa 14. srpna: |
6:30, 50 km chůze muži, |
7:30, kladivo ženy - kvalifikace (Králová), |
7:40, 5000 m ženy - rozběhy, |
8:25, dálka muži - kvalifikace, |
8:35, 1500 m muži - rozběhy, |
9:10, kladivo ženy - kvalifikace (Králová). |
Čtvrtek 15. srpna: |
7:30, oštěp muži - kvalifikace (Veselý), |
7:40, výška ženy - kvalifikace, |
7:55, 800 m ženy - rozběhy (Masná), |
8:20, koule muži - kvalifikace (Prášil, Stašek, Žalský), |
8:55, 200 m ženy - rozběhy, |
9:00, oštěp muži - kvalifikace (Veselý), |
17:00, výška muži - FINÁLE, |
17:05, 4x400 m muži - rozběhy (ČR), |
17:40, trojskok ženy - FINÁLE, |
17:45, 200 m ženy - semifinále, |
18:20, 3000 m př. muži - FINÁLE, |
18:45, 400 m př. ženy - FINÁLE, |
19:00, 400 m př. muži - FINÁLE, |
19:20, 1500 m ženy - FINÁLE. |
Pátek 16. srpna: |
7:30, oštěp ženy - kvalifikace, |
7:45, 100 m př. ženy - rozběhy (Škrobáková), |
8:00, trojskok muži - kvalifikace, |
8:35, 200 m muži - rozběhy, |
9:00, oštěp ženy - kvalifikace, |
9:30, 4x400 m ženy - rozběhy (ČR), |
17:00, kladivo ženy - FINÁLE, |
17:05, 1500 m muži - semifinále, |
17:30, dálka muži - FINÁLE, |
17:40, 200 m muži - semifinále, |
18:10, koule muži - FINÁLE, |
18:15, 800 m ženy - semifinále, |
18:45, 5000 m muži - FINÁLE, |
19:15, 200 m ženy - FINÁLE, |
19:30, 4x400 m muži - FINÁLE. |
Sobota 17. srpna: |
13:30, maraton muži, |
16:00, výška ženy - FINÁLE, |
16:20, 100 m př. ženy - semifinále, |
16:35, oštěp muži - FINÁLE, |
16:55, 5000 m ženy - FINÁLE, |
17:30, 100 m př. ženy - FINÁLE, |
17:45, 4x400 m ženy - FINÁLE, |
18:10, 200 m muži - FINÁLE. |
Neděle 18. srpna: |
14:00, oštěp ženy - FINÁLE, |
14:15, 4x100 m ženy - rozběhy, |
14:25, trojskok muži - FINÁLE,, |
14:50, 4x100 m muži - rozběhy, |
15:25, 1500 m muži - FINÁLE, |
15:50, 800 ženy - FINÁLE, |
16:10, 4x100 m ženy - FINÁLE, |
16:40, 4x100 m muži - FINÁLE. |