Rubriky:

Atletika

Nečekaně kritický Bolt: Měli jste Gaye vykopnout ze sportu navždy

25. dubna 2015 10:03 - Londýn

Tyson Gay vyvázl podle jamajské sprinterské hvězdy Usaina Bolta ze své dopingové aféry příliš snadno. Nejrychlejší muž planety zkritizoval rozhodnutí antidopingových úřadů, které americkému sprinterovi udělily jen roční trest. Podle šestinásobného olympijského vítěze měl Gay v atletice skončit navždy.

 

Profimedia.cz

Bývalý mistr světa na 100 a 200 metrů dostal za pozitivní test na anabolické steroidy v roce 2013 nižší trest výměnou za to, že s vyšetřovateli spolupracoval a poskytl důkazy, na jejichž základě obdržel jeho trenér Jon Drummond osmiletý distanc.

Bolt řekl v rozhovoru, který dnes zveřejnil deník The Times, že tuto dohodu považuje za „nejpitomější věc, jakou kdy slyšel". „Dostal rok jenom proto, že mluvil s vyšetřovateli o tom, jak to udělal a kdo mu pomáhal. To vysílá špatný signál. Poselství by mělo znít: Když budeš podvádět, ze sportu tě vykopneme," řekl držitel světových rekordů na 100 i 200 metrů.

Postup antidopingového úřadu ho zklamal. „Musíte vnést do řad sportovců strach, donutit je přemýšlet o následcích vlastních činů. Když dostanou nízký trest, proč by se o to měli starat?" dodal.

Američan je po návratu lepší než Bolt

Gay se po odpykání trestu vrátil k závodům vloni v létě a běhal rychlejší časy než Bolt. V přímém souboji by se měli utkat na srpnovém mistrovství světa v Pekingu. „Netěším se na závody s Tysonem. Fakt mi to vadí," uvedl Jamajčan. „Celé roky jsem ho respektoval. Byl to bojovník, udržoval mě v napětí a nutil mě vydat ze sebe to nejlepší," řekl.

Dopingové odhalení bylo pro Bolta velkým zklamáním. „Zjištění, že bral drogy - jak se asi musí cítit rodiče, když jejich dítě udělá něco špatného a zklame je," dodal Bolt.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika